Engelliyim. Emekli olursam ne kadar maaş alırım?

arkadaşlar emekliliğimi hak etmeme az bir zaman kaldı fakat emekli olmadan alacağım maaşı kabataslak bilmek istiyorum emeklilik hesaplama tablosuna veya sitelerine baktığım vakit kafam bayağı karıştı sizden ricam ankara'da bana bu konuda yardımcı olacak bildiğiniz bir sosyal güvenlik uzmanı varmı acaba..

halil bey,
benim emeklilik hesaplamasında olan asıl sıkıntım 2005-2013 seneleri arasında bankada çalışmış olmamdır.Zira görev yaptığım bankada sigorta primleri sgk hükümlerine bağlı fakat bankanın sosyal sigortalar sandığına yatıyor olmasıdır,sgk emeklilik tescil servisinden emeklilik işlemlerim tamamlanma aşamasına gelene kadarda hizmetimin birleştirilmeyeceği söylendi o yüzden sgk'ya yatan primlerimi ayrı bankanın sandığına yatan primlerimi ayrı hesaplamam gerekiyor.

Selam pyraz32,

SGK ya gittiğinizde yani aslında İstanbulda emeklilik özellikle engelli emekliliğine başvuru yapacağınız bölümde sizin tahmini ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi hesaplıyorlar ve inanın sadece 1,2 tl sapma olabiliyor yani çok gerçekçi bir hesaplama yapıyorlar hani aklınızdaki sorunun en doğru ve ücretsiz adresi kesinlik bağlı bulunduğunuz SGK dur.

emeklilik tescil servisindeki amca artık bu dünyadan sıtkını sıyırmış biri hesaplamayı yaptırabilirsem çok iyi olur.

:) Bu dünyadan sıtkını sıyırmış biri mi? valla ilk defa böyle bir deyim duydum :) ama hoş kimsenin bu fani mekanı terkedeceği belli olmaz ki kardeşim? Allah herkese uzun, sağlıklı ömürler versin ve özellikle de size emekliliğin en hayırlısını en güzelini yaşatsın dileklerimle...

demek istediğim yaşı epeyçe büyük bir amcamız elinden iş gelmediği halde kendiside emekli olmamakta direniyor para tatlı olsa gerek...

dAslında bu önyargılarımız yok mu? hani bedavaya satın aldığımız ama insanı anlamadan, dinlemeden hakkında hüküm verdiğimiz biricik önyargılarımız? yok ki birbirimizden pek bir farkımız çünkü bende emekli olup da hala çalışan, çalışmaya devam edenlere gıpta ile bakar neden ki diye sorardım kendi kendime ve hatta öyle büyük konuşmuştum ki :( '' emekli olsam bir dakika bile kalmam bu bankada '' hayatımın en hatalı cümlesiydi ki hala ben o bankadayım :)

Hayatın neler getirdirdiğini ve daha neler getireceğini kimse önceden bilemez kardeşim ve size neler yaşatacağını da. Benden size ufacık bir tavsiye kimseyi kınamayın ve kendi emekliliğiniz, gelecek planlarınız konusunda da önceden hüküm verici planlar yapmayın olur mu?

arkadaşım ön yargı diye bir durum yok ben be memura işlemimi yaptıramadım bimere yazı yazdım bu seferde emeklilik hesaplamasını yanlış yaptı bimere 2.kez yazı yazdım emeklilik hesaplamanı tekrar düzeltip hesaplayacağım demesine rağmen gelen bir şey olmadı böyle bir memurun emekli olup yerini genç dinamik insanlara bırakması gerekmezmi

Bak aslında bir bakıma haklı gibi görünsen de şimdi bir de şöyle düşün ya o yaşlı ve emekli olup da evinde bir köşede oturması gerektiğine inandığımız adamcağız ya torununu yada bir yetimi okutabilmek için hala çalışmaya devam ediyorsa ? yada bir hasta yakınına bakmak için çalışıyorsa? yada bir müşkülü varsa onun için hala emekli olmamakta direniyorsa?

Geri