Engelliyim. Emeklilik sürem dolunca emekli olmak zorundamıyım?

merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak. 2 yıl önce %42 lik rapor oranıyla vergi indirimi aldım. halen aynı işyerinde ssk lı olarak çalışmaktayım. emekliliğime 3 yıl gibi bir zaman var. fakat ben emekli olmak istemiyorum. şu an kızım lise sonda diğer kızımda ilkokulda okuyor. çocukların okul masrafı baya bi belimizi büküyor. emekli olursam malum daha az maaş alacağım o yüzdende emekliliğe sıcak bakmıyorum.

ssk dan emekli olan engelliler sosyal güvenlik primi deyerek tekrardan çalışıyormuş ama bu devirde iş bulmakta çok zor. o yüzden aynı iş yerimde çalışmaya devam etmek istemekteyim. korkum iş yerim yada sgk senin emeklilik süren doldu hadi emekli ol dermi? bu soru baya kafamı kurcalıyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..
saygı sevgiler...

Merhaba,
Siz emekli olmak istemedikce size "emeklilik süren doldu hadi emekli ol" diyen olmaz. Emekli olmak tamamen sizin tercihinize kalmış.

İlginiz için teşekkürler halil bey. ben şundan sormuştum. elimde vergi indirimi belgesi olduğundan devletin kayıtlarında engelli işci olduğum belli oluyordur normal emekliler gibi 65 yaşına kadar çalışma yok bizde malum o yüzden sorun çıkarmı diye sormuştum...

Geri