Engelsiz anne

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O 7 çoçuklu gariban bir ailenin kızı olarak geldi dünyaya hayata gözlerini açıp 17 yaşına gelene kadar hep yokluk içinde yaşadı ama hep mutlu bir ailesi vardı onlar kahvaltılarında hep reçelli yaglı ekmek yerlerdi onların içlerini sıcak bir çay ısıtıyor onlara yetiyordu kimse halinden şikayetçi degil di bir baba yedi evlat İstanbul hayatında zorda olsa geçiniyorlardı derken sevda nın gözünü aşk bürüdü birini çok sevdi daha 17 si bitmeden ailesini dinlemeyerek sevdigi adama kaçmıştı o günden sonra 3 senelik mutlu bir evliligi vardı sevdigi adamın işleri bozulunca onların da huzur u kaçmıştı sevdigi adam sevda ya hayatı dar etmeye başlamıştı sevda çoçukları için bu şiddet olaylarına göz yumuyor erkek kardeşlerinin başları belaya girmesin diye onlara bir şey anlatmıyordu sonbahar akşamı balkona çamaşır asmaya çıktıgında o çok sevip ailesini ugruna terk ettigi adam onu 6 cı kattan itmiş di nerden bile bilirdi ki hayatını kabusa çevirecek adamı sevdigini olaydan sonra kimseye bir şey diyemedi çaresiz kadın erkek kardeşleri duysa çok büyük felaketler olabilir düşüncesiyle düştüm dedi yoksulluk içinde olan ailesine yük olmak istemiyordu üst üste ameliyatlar oluyor acı çekiyordu ama acısı hiç canını nı yakmıyordu çünkü o acılar içinde büyümüştü çaresiz hayatını yok eden adamla hayata devam etmeye çalıştı sevdanın ailesi misafirlige geldiginde çok mutluymuş gibi davranıp o acılara katlanıyordu derken 3 cü çoçuk geldi dünya ya sevda içinde ki bu acılarla daha fazla yaşayamacıgını anladı ve bu olayı bir arkadaşı ile paylaştı o anlatıkça arkadaşı ağladı ve dayanamaz sevdanın ailesine her şeyi anlattı aradan çok uzun bir zaman geçmişti erkek kardeşi onu saatlerce darp etmişti ama sevdanın acılarını unutturmamıştı ve hemen boşanma davası açıldı ortada olan 3 çoçuk vardı tek ayagı kısa kalmıştı degneklerle bile yürümek okadar zoken o 3 çoçuk bakmalıydı yoksul olan ailesi elinden geldigince yardım etmek istedi ama yetmiyordu beslenmesiz okula giden evlatlar yürümekte bile zorlanan bir anne sıgınmaya çalıştıkları gariban bir aile sevda daha fazla dayanamz belediye bize yardım edicek ev tutacak çoçuklarımı okutacak der ve alır 3 yavrusnu baba ocagını terk eder ve dışarıda dolaşmaya başlar cami önünden dilenmeye başlar olucak gibi degil kimseden habersiz onları çoçuk esirgeme kurumuna teslim eder zamanla alırım onları der çoçuklar yuvada annelerini özler yol beklerken anneleri hayata tutunmak için çırpınır olucak gibi degil ken bir kaymakamlıktan yardım ister sevdaya ev kiralanır 1 senelik ödenir ilk ay gecer sevda o küçük evde yalnız oturmak istemez çoçuklarım olmadan asla der ve kaymakamlıgın kapısını bir daha çalar yardım ister ve çoçuklarına kavuşur ona yardım eden bir çift el çoçuklarının babası olayım der hayatında huzur isteyen sevda teklifi kabul eder ve imam nikahı kıyarlar ondan da 2 çoçuk yapar aradan gecen zaman diliminde adamın evli oldugu ortya çıkar sevda bu sefer başında 5 çoçuk olur zaten yürümekte zorluk çeken sevda artık başını sokucak ev bulmakta zorlanır 2 ay da bir ev degişir sevdanın erkek kardeşi sürekli ev degiştirmesinde yardım ediyordu sevdanın kızı okuldan bir arkadaşının babasına durumu anlatır adam üzülür gelin bizim evde kira vermeden oturun der uzun zaman sonra iyi bir teklif gelmiş mecburiyetten hemen kabul etti sevda nerden bilebilirdiki hayatının en şerefsizi ile tanışmışlardı sevdanın büyük kzını kandıran adam 40 yaşında idi kız ise daha 19 oda annesi gibi hayatını yaşayamadan evlendi büyük kız hamile kalınca adam kaçar çaresiz sevda yavrusunu bırakmaz ve onun her şeyi ile a dan z ye ilgilenir ve nur topu bir evlat gelir dünyaya çaresiz sevda 5 çoçuk bir torun ile gelicek yardımlar la hayata devam etmek zorunda bu arada 2 ci evlilikten olan küçük kızı piramütüre doğmuştu ve o da 3 ameliyat geçirmişti ve daha ameliyatı da var sevda her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyor hemde degnekle ve tek bacagı kısa olarak ben ona engelli demek istemiyor yokluk içinde 5 çoçuk bir torun bakan anne benim için ENGELSİZ ANNEDİR

Tekerlekli Sandalye