Engelsiz Yaşam Evi (Nihat Kaban)

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
gonen_tsd_04%281%29.jpg

Balıkesir-Gönen'de arazisi dernek tarafından alınmış, 500 m2 kapalı alan projesi planlanmış, kaba inşaatı bir hayırseverimiz Nihat Kaban tarafından yapılan, kimsesiz, bakıma muhtaç engellilerin barınacağı, içinde rehabilitasyon merkezi bulunan 500 yataklı ''Engelsiz Yaşam Evi'' ni bitirmek ve yeni ''Engelsiz Yaşam Evleri'' projelerini hayata geçirmek için 8 ilde, 8 konser kampanyası başlamıştır.

tsd

F

Fırtına

Guest
Volkan konaktan Engelsiz Yaşam Evi konseri

Sanatçı Volkan Konak, rehabilitasyon merkezi ve engelliler okulu yapımına kaynak yaratmak amacıyla 7 ili kapsayan konserlerine 25 Şubat'ta İzmir'den başlıyor.

Türkiye Sakatlar Derneği tarafından yapımına başlanan "Nihat Kaban Engelsiz Yaşam Evi"ne kaynak yaratmak amacıyla Volkan Konak'ın 7 ilde konser düzenleyeceği bildirildi.

Sanatçının konserler serisine 25 Şubat Cuma günü Halkapınar Spor Salonu'nda İzmirliler'le buluşarak başlatacağı, 6 ilde daha devam edecek konserlerden elde edilen gelirin, dernek tarafından yaptırılan 500 yataklı engelliler rehabilitasyon merkezi ile 100 engelli çocuğa hizmet verecek okul "Nihat Kaban Engelsiz Yaşam Evi" için kullanılacağı bildirildi.

İzmir Halkapınar Spor Salonu'ndaki ilk konserin biletlerinin, Biletix'in yanı sıra, Ege Park Mavişehir ve Balçova, Balçova KİPA, Bornova Forum ile Konak Pier alışveriş merkezlerinde satışa sunulduğu açıklandı.

F

Fırtına

Guest
TSD'den yeni bir kampanya!

Türkiye Sakatlar Derneği, engellilere, yaşlılara ve engelli öğrencilere yönelik TSD Nihat Kaban Engelsiz Yaşamevi projesini tamamlamak için yeni bir kampanya başlattı.

İstanbul Valiliği'nin 04.02.2010 tarih ve 6108 sayılı onayıyla başlatılan kampanyayı tanıtmak amacıyla 7 ilde 7 konser gerçekleştirilecek.

Ülkemizin en sevilen sanatçıları arasında ön sıralarda gelen Volkan Konak ve Emre Aydın projemiz kapsamında yapılacak konserlerde sahne alacak.

Kampanya ile kaba inşaatı tamamlanan 5 katlı ve 500 yatak kapasiteli TSD Nihat Kaban Engelsiz Yaşamevi inşaatı tamamlanarak hizmete sokulacak.

TSD 50 yılı aşan süredir, engellilerin en büyük ve yaygın örgütü olarak birçok çalışmayı hayata geçirdi.

TSD İlköğretim ve İş-okulu;

Son yıllarda kalıcı eserleri de hayata geçirmeye çalışan TSD, 1998 yılında Çorlu'da 6810 m2 alanda bir ilköğretim ve işokulu inşaatını tamamlayarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim etti.

Çorlu TSD İlköğretim ve İşokulu, 12 dersliği, 3 atölyesi, reviri ve bilgisayar laboratuarı ile engelli öğrencilerimizin eğitimine katkı vermeyi sürdürüyor. Eğitim birimlerinin yanısıra mutfak, yemekhane, kütüphane, aile bekleme salonu, spor aletleriyle donatılmış salonu, basketbol sahası ile hizmet veriyor.

İstihdam amaçlı projeler;

Eğitim olanakları yetersiz olduğu için kendilerini geliştirme olanağı bulamayan yüzlerce engelliye, şubelerimiz tarafından çeşitli meslek alanlarında kurslar açılmaktadır.

Ülkemizin 7 bölgesine yayılan 65 şubelerimiz tarafından İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen 120'nin üzerinde meslek kurslarıyla nitelikli işgücüne katkı sağlanmaktadır.

Samsun Şubemiz bünyesinde açılan kurs ve atölye ile ekolojik çocuk oyuncakları ve okul öncesi eğitim gereçleri üretimi ve eğitimi gerçekleştirilmektedir.

Mardin Şubemizde, bölgenin en önemli el sanatı olan Telkari işlemeciliği konusunda açılan kurslarla, hem geleneksel bir sanat yaşatılmakta hem de engellilerin istihdamına olanak yaratılmaktadır.

Sosyal konularda kampanyalar;

Türkiye'nin önemli bir çok sorunu konusunda TSD olarak duyarlılık gösterilmekte ve kampanyalar düzenlenmektedir.

Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaşanan mayın kurbanlarına yönelik olarak Mayınsız Bir Türkiye Girişimi ile 3 yılı aşkın süredir çalışma yürütülmektedir. Bu şekilde, mayın mağdurlarının hayata kazandırılması, sağlık ve diğer taleplerinin karşılanması için girişimler yapılmaktadır.

Engellilerin çeşitli alanlardaki sorunlarının çözümü için engelli örgütleri ve meslek kuruluşlarıyla ortak çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Son olarak Türkiye'nin en büyük fizik tedavi hastanesinin yıkılan bloklarının yeniden yapılması için oluşturulan Platform sayesinde bu konuda önemli aşamalar kaydedilmiştir.

Çeşitli alanlarda, Genel Merkezimiz ve şubelerimiz kanalıyla 16 Avrupa Birliği projesi gerçektirilmiş ve bu şekilde bir yandan 280 engellilerin istihdamı sağlanmış, diğer yandan engelliler konusunda toplumda ve kamu kurumlarında farkındalık yaratılmıştır.

Engellilere yönelik, temel haklar, engelli hakları vb. alanlarda eğitim çalışmaları gerçekleştirilmiş.

Spor alanında daha fazla engellinin katılımını sağlamak üzere yoğun bir çaba harcanmıştır. Şubelerimiz eliyle kurulan spor kulüpleri, çok sayıda engellinin ampüte futbol, basketbol gibi alanlarda becerilerini geliştirmesi sağlanmıştır.

Sanat faaliyetlerine özel önem verilmiş, tiyatro, sinema, resim gibi sanat alanında çalışan engellilerin teşvik edilmesi amacıyla çeşitli kuruluşlarla işbirliği yapılmıştır. Kısa film yarışması, Barikat Film Festivali gibi bir çok önemli organizasyonda yer alınmıştır.

Yardımlarınız için;

T.C. Ziraat Bankası, İstanbul Vatan Cad. Şubesi

IBAN NO: TR86 0001 0009 6000 0123 4550 04

F

Fırtına

Guest
6 İlde 6 Konserde Buluşalım...

TSD Nihat Kaban Engelsiz Yaşamevi'ni tamamlamak için haydi konsere!

Türkiye Sakatlar Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyasını tanıtmak amacıyla 7 ilde 7 konser veriyoruz.

Yardım kampanyasının hedefi Gönen'de yapımı süren TSD Nihat Kaban Engelsiz Yaşamevi inşaatımızı tamamlamak.

5.000 m2 alanda, 5 katlı ve 500 yatak kapasiteli yaşamevinde engellilerin, yaşlıların rehabilitasyonu, engelli öğrencilerin yurt olanağı gerçekleştirilecek.

Değerli sanatçılarımız Volkan KONAK ve Emre AYDIN'ın vereceği konserle hepinizi bekliyoruz.

Volkan Konak ilk konserini, 25 Şubat, Cuma günü, İzmir'deki Halkapınar Spor Salonu'nda verecek.

Katılın, gönlünüzce eğlenin, birlikte söyleyelim, birlikte engelliler için büyük bir hedefi gerçekleştirilelim.

Konser biletlerini biletix'ten temin edebilirsiniz.

6 İLDE 6 KONSER PROGRAMI;

İZMİR Volkan Konak 25 Şubat 2011 Cuma, Halkapınar Spor Salonu,

KAYSERİ Volkan Konak 13 Mart 2011 Pazar, Kadir Has Arena,

İSTANBUL Volkan Konak 20 Mart 2011 Pazar, Abdi İpekçi Spor Salonu,

BURSA Emre Aydın 24 Mart 2011 Perşembe, Atatürk Spor Salonu,

ESKİŞEHİR Volkan Konak 02 Nisan 2011 Cumartesi, Porsuk Spor Salonu,

SAMSUN Volkan Konak 07 Mayıs 2011 Cumartesi, Samsun Açık Hava Tiyatrosu,

tsd

F

Fırtına

Guest
Volkan konak bugün izmir'de..

0ca362ieo.jpg

Sanatçı Volkan Konak, bu akşam İzmir'de Türkiye Sakatlar Derneği'ne yardım için sahneye çıkacak.

Türkiye Sakatlar Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, derneğin 50'nci kuruluş yılında yapımına başlanan ve içinde 500 yataklı bakıma muhtaç engelliler rehabilitasyon merkezi ile 100 engelli çocuğa hizmet verecek okul bulunan "Gönen Nihat Kaban Engelsiz Yaşam Evi" için kaynak yaratmak amacıyla İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 7 ilde Volkan Konak ve Emre Aydın'ın sahne alacağı konserler düzenlenecek.

Türkiye Sakatlar Derneği yararına düzenlenecek konserlerin ilki bugün Halkapınar Spor Salonu'nda saat 20.30'da Volkan Konak'ın sahne almasıyla başlayacak.

tsd

F

Fırtına

Guest
Engelleri Karadeniz türküleriyle aştılar

669801951715.jpg

Karadenizli türkücü Volkan Konak, Türkiye Sakatlar Derneği yararına İzmir'de düzenlenen konserde sahneye çıktı. Halkapınar Spor Salonu'nda gerçekleşen konseri, bedensel ve zihinsel engelli vatandaşlar ile yakınları keyifle izledi. Söylediği şarkıların yanı sıra kendi yaşamıyla ilgili komik anılarını da paylaşan Volkan Konak, sevenlerine kahkaha dolu dakikalar yaşattı.

COŞKULU DAKİKALAR

Herhangi bir ücret almadan konser veren Konak, engelliler için her zaman seve seve sahneye çıkacağını söyledi. Duygusal çalışmalarında hüzünlendiren usta yorumcu, tempolu şarkılarda ise salonda bulunanlara coşkulu dakikalar yaşattı.

Konser öncesinde konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Poyraz, katılımın az olmasından ve belediye başkanlarının yer almamasından şikayet ederek, "Çıkar amaçlı ya da siyasi içerikli bir konser olsaydı, polis ve jandarma kalabalığından şu an içeri giremezdik. Engelliler yararına olduğu için az kişi katıldı" dedi ve ekledi; "Belediye otobüsleri bize ücretlendirilmiş olsa da, yolları ve kamu alanlarını bize göre yapmasanız da bizler hep sokakta olacağız" diye konuştu. İlki İzmir'de düzenlenen ve birçok ilde devam edecek olan konserler, 13 Mart'ta Kayseri, 20 Mart'ta İstanbul, 2 Nisan'da Eskişehir ve 7 Mayıs'ta Samsun'da Volkan Konak'ın katılımıyla gerçekleşecek. 24 Mart'ta Bursa'da yapılacak konserde ise Emre Aydın sahneye çıkacak.

Yeniasır

Zasen

Üye
Üye
Bir yanlislik yoksa kaba insaati hayirsever is adami Ahmet Yasar Aslan tarafindan yapilmistir.Boyle yardimlar yapan hayirsever ve isadamlarina gereken onem verilmemektedir.

Tekerlekli Sandalye