Epidermolozis bülloza hastası kızım için bakım ücreti alırmıyız?

aliş

Üye
Üye
halil yılmaz bey merhaba. eğer yanıtlarsanız bir kaç konuda beni bilgilendirebilirmisiniz.1-belkide sitenizdeki ilk epidermolozis bülloza hasta yakını benim bu hastalık pek yaygın bir hastalık olmadığı için bu daldaki doktorların bile pek bilgileri yok. kızım %94 ağır özürlü heyet raporlu epidermolozis bülloza hastası bu hastalığa evde bakım ücreti bağlanıyormu.
2-kamu çalışanıyım kurumdan aldığım yazıya göre 1630 tl net gelirim var. ayrıca üzerimde bir evin1/2 hisseli tapusu mevcut.2012 yılının gelir üst limiti 1692 tl dir üzerimdeki bu tapu hesaplanırmı bilgi verseniz çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Selamlar,
Doğrusu bu hastalığın adını ilk defa duydum. Belliki pek rastlanan bir hastalık değil. Sorularınıza gelince.
1: Bakım ücreti alınabilmesi için bakıma muhtaç kişinin en az %50 oranında raporu ve raporunda ağır özürlüdür ibaresinin yazması, 2012 yılı ilk altı ayı için ailede kişi başı düşen gelirin 423.00 TL'yi aşmaması gerekiyor. Bu şartları taşıyorsanız bulunduğunuz il deki SHÇ (sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu) başvurarak işlemleri başlatabilirsiniz.
2. sorunuzu tam anlayamadım. Birazdaha açıklayıcı yazarmısınız?

aliş

Üye
Üye
selamlar. ilk önce epidermolizis bülloza hakkında sahip olduğum bilgileri vereyim. genetik geçişli bir deri hastalığı. hamilelik döneminde belli olmayan fakat doğumdan hemen sonra su toplamış yanık yarası gibi vucudun her hangi bir yerinde çıkıp sonrasında dokunduğunuz her yerde yara olarak beliren bir hastalık. tıpta henüz tedavisi yok. kızım 4 yaşında. dişleri çürüdü el ve ayak tırnakları yok. sağ elde 4 parmağı yaradan dolayı deri gerilmesinden içe doğru bükülüp kilitlenmiş durumda . ayak parmakları 4 tanesi bitişik olmuş durumda. yazın sıcak havalarda yaralar tüm vucuda dağılır.kısacası dokunduğunuz her yer yara oluyor ve çocuğunuzu ne öpe biliyor nede seve biliyorsunuz.%94 ağı özü raporlu.
2. sorumu tam anlayamadığınızı belirtmişsiniz.
2. sorum:çalıştığım kurumdan aldığım resmi yazıya göre aylık net maaşım:1630 tl.
ailede 4 kişiyiz..kişi başına düşen gelir olan 423 tl yi 4 e çarptığımızda 1692 tl oluyor.
bu hesaplamaya göre hak etmiş sayılıyorum. ancak tapu olarak üzerimde bir evin yarım hissesi görünüyor.bu evde kira kontratım ve gelirim yok. bu ev gelir olarak hesaplanıp gelirime dahil ediliyormu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi anladım. Hayır evden kiraya vererek gelir elde etmiyorsanız bakım ücretindeki kişi başı düşen gelirde dikkate alınmaz. Şartlarınız bakım ücreti almak için uygun. En kısa sürede kuruma başvurarak işlemleri başlatmanızı salık veririm.

Tekerlekli Sandalye