Epilepsi hastaları ehliyet alabilir mi?

gagal83

Üye
Üye
Merhabalar,

2012 yılında epilepsiden dolayı %40 engelli raporum bulunmakta(sürekli). Fakat işyerimde bölüm değişikliği yapacağım ve araba kullanmam gerekiyor. İşyeri benden araç(araba) kullanılabilir raporu almamı istiyor heyetten. Benim ehliyetim engelli raporu almadan önce vardı ve aktif olarak araç kullanıyorum bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Devlet hastanesinden gidip araç kullanılabilir, heyet raporu alırsam, engelli raporum iptal mi olur?

Şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Düşük bir olanak bilse mantıken son alınan rapor bir önceki raporu geçersiz kılar. Fakat bunun aksinin yaşandığı durumlarada sıkca rastlıyoruz. Aynı şekilde sürücü belgesi için alınan raporların bir kısmında özür oranı bile yazmamakta. (görünürde bir sakatlık olmadığı zaman bunu yapıyorlar sanıyorum)
Fakat size sürücü belgesi verirlermi verseler bile ticari araç kullanabilir izni çıkarmı ondan tam emin değilim. Bir şekilde sistemden epilepsi hastası olduğunuz farkedilir. Bildiğiniz gibi epilepsi hastalarına ehliyet verilmiyor..

gagal83

Üye
Üye
Merhabalar tekra,

benim ehliyetim zaten var. Sadece istenen araç kullanılabilir heyet raporu. Epilepsi olduğumu söylemeden eğerki testlerdede farketmezlerse, bu raporu alabilirim diye düşünüyorum. Ama sıkıntı Engelli raporum iptal olur mu?

sosyete

Üye
Üye
selam yüzde 20 epilepsi raporum var ehiyet alabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Epilepsi hastalarının neredeyse tamamına sürücü belgesi verilmiyor. 100 den fazla çeşidi va epilepsinin ve dediğimin gibi büyük çoğunluğu ehliyet alamıyor.

Tekerlekli Sandalye