Epilepsi hastalığından vergi indirimi aldım. Emekli olurken?

hacınuh

Üye
Üye
2011 yılının mart ayında almış olduğum %40(süreklidir) vergi indirim raporum var emekliliğime 3 yıl kaldı yeni düzenlemeğe göre epilepsi hastalığından vergi indirimi raporu alacak olanlara hastaneye yatırıp gözetim altında tutuyorlarmış acaba ben emekli olacağımda bendende aynı şartlar istenirmi bilgi verirseniz memnun kalırım teşekkür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır senden hiç bir şart altında yeni rapor istenmez. Vergi indirimi belgesi (raporda süreklidir ibaresi olması halinde) bir kereye mahsus alınır ve emeklilikte yeni rapor istenmez.

hacınuh

Üye
Üye
halil bey vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.Bilgileriniz beni rahatlattı.:)

hacınuh

Üye
Üye
syn. Halil bey bugün vergi indiriminden emekli olmuş olsam tahminizce ne kadar maaş alırım bilgilendirirseniz memnun kalırım:(

İsen Buga

Üye
Üye
bu net bilgi değil ancak şu an aldığınız maaşınızdan %20-%40 arasında olmak üzere daha az alırsınız. Ancak net değil,..

hacınuh

Üye
Üye
ben ne demek istediğinizi anlayamadım ortalama ne kadar maaş alırım :mad:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Daha açık nasıl yazılabilirdi ki. :)
Şu an aldığınız maaşın %20-40 daha azını alırsınız demek istiyor. Net rakam kimse veremez.

hacınuh

Üye
Üye
syn Halil bey ben şuan askari ücretli çalışıyorum daha emekli olmadım bugün emekli olsam tahminizce ne kadar maaş alırım şuan aldığınız maaşın %20-40 daha azını alırsınız diyorsunuz burada ne demek istediğinizi anlayamadım bilgi verirseniz memnun kalırım

hacınuh

Üye
Üye
sn halil bey bazı kişiler emekli olduğumda ssk ya hastalığı iyileşmiştir diye şikayet edeceğiz diyor şikayet ederlerse benden yeniden vergi indirimi raporu isterlermi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öyle her şikayetde emeklilik iptal edilseydi, işin çılgı çıkardı. Endişe edecek bişey yok.
Emeklilikte alınan maaş çalışırken alınan maaşın %20-40 daha azı olur.

hacınuh

Üye
Üye
sn halil bey şu anda asgari ücretle çalışan bir kişi emekli olsa maaşının yüzde 40 ı bağlansa emekli maaşı ne olur.vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler

hacınuh

Üye
Üye
sn.Halil bey kusura bakmayınbenim anlamadığım bir konu var emekli olduğumda çalıştınız maaşın %20 ila %40 arası maaş bağlanır diyorsunuz askeri ücretle çalışıyorum ozaman benin alacağım maaş 550 600 cıvarı çıkyor.Bu hesap doğrumu emekli olan bazı arkadaşlar 1000 ila 1080 arası maaş alıyorlar acaba benmi hesaplayamıyorum bilgi verirseniz memnun kalırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır o kadar düşük maaş verilmez. En düşük ssk, bağ-kur maaşları belli. siz ssk lımı çalışıyordunuz?

Tekerlekli Sandalye