Epilepsi hastasıyım 2022 maaşı alabilirmiyim?

cumhurr

Üye
Üye
halil abi 2009 da heyete gırdım epılepsı b rahatsızlıgım var halen devamedıyor heyetten gelensonuç hasta 1yıl tedavı edıldekten sonra tekrar muayene edılecektır dıye yazı geldı
1yıl sonra tekrar heyete gırdım 1 ay sonra gelen sonuç yıne aynı
10 gün sonra tekrar heyete girecegim abi
2022 maaşi alabılırmıyım acaba yaklasık 15 yıldır ilaç kullanıyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Cumhur sakatlık oranın yüzde kaç ve kaç yaşındasın?

cumhurr

Üye
Üye
abi yüzde oranı bellı olmadı yaşım 35
evlıyım 2 çocugum var

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden 2022 maaşı alabilir raporu alacaksınız, en az %40 olması gerekir, evde kaç kişisiniz geliriniz sosyal güvenceniz nedir.

cumhurr

Üye
Üye
kullandıgım ilaclar yüzde 12 kana karışmıış kan tahlılınde cıktı

cumhurr

Üye
Üye
selam memet bey evde 4 kişiyız sosyal guvencem yok

cumhurr

Üye
Üye
nöbetlerım oldugu için dogru düzgün çalısamıyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hiç bir geliriniz yoksa maddi anlamda muhtaçsınız demektir maaş almanız için önce hastaneden gidip sağlık kurulu raporu alacaksınız, bu raporda "2022 haklarından yararlanır" ibaresi olacak, rapora başvururken belirtin yada önce malmüdürlüğüne gidin onlar sizi hastaneye sevkeder hastaneden raporu alınca malmüdürlüğüne başvurun 2022 maaşı alabilirsiniz. Bi sıkıntı çıkarsa bize ulaşın burdan bilgi veririz. Siz gidip malmüdürlüğüne 2022 maaşı almak istiyorum deyin onlar sizi hastaneye sevkeder sonra raporu alın işlemi başlatın.

cumhurr

Üye
Üye
memet bey 2009da gıttım heyete gırdım 1 ay sonra sonuç ualdım hasta 1 yıl tedavı olduktansonra tekrar muayene den ğeçecektır dıye yazı aldım gecen yıl tekrar heyete gırdım 1 ay sonra yıne aynı sonuc 10 gün sonra tekrar girecegim hiçbir güvencem yok
zaten sag kulagım yüde 96 duymuyordu yüzde 6 puan verdıler bu sadece kulak için epilepsı rahatsızlıgım için puan vermedıler bu yüzden merak edıyordum acaba olurmu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Heyet değerlendirir kararı verir dediğim gibi 2022 alabilir raporu verirse olur vermezse maaş alamazsınız rapor sonucuna göre hareket ederiz rapor sonucunu bize belirtin yardımcı oluruz.

cumhurr

Üye
Üye
selam memet bey heyete 2 hafta önce gırdım epilepsı hastalıgım için hiç puan veılmemiş elımde askerlıkten kalan rapor var resmen rüşvet istemişler

cumhurr

Üye
Üye
oysakı ben ilaç kullandıgım halde rahatsızlanıyor nöbet geçırıyorum hastenden rapor cıkarıp tekrar başvuruda bulunsam olurmu

cumhurr

Üye
Üye
selam memet bey heyete 2 hafta önce gırdım epilepsı hastalıgım için hiç puan veılmemiş elımde askerlıkten kalan rapor var resmen rüşvet istemişler oysakı ben ilaç kullandıgım halde rahatsızlanıyor nöbet geçırıyorum hastenden rapor cıkarıp tekrar başvuruda bulunsam olurmu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Askerlikten muaf evrakı sivilde işe yaramıyor sağlık kurulunun size en az %40 vermesi halinde türkiye'de engelli haklarından yararlanabilirsiniz, aksi halde maalesef yapacak birşey yok. Sağlık kuruluna gidip 2022 haklarından yararlanmak için rapor almak istediğinizi belirtin rapor verirlerse maaş başvurusu yapabilirsiniz.

cumhurr

Üye
Üye
epilepsi

Heyet değerlendirir kararı verir dediğim gibi 2022 alabilir raporu verirse olur vermezse maaş alamazsınız rapor sonucuna göre hareket ederiz rapor sonucunu bize belirtin yardımcı oluruz.

selam memet bey2022 maaşı basvurum kabul olunmadı oysakı yaklasıl 16 yıldırilaçla yasıyorum ilaç raporu veriyolar maaş raraporunu vermıyolar
ilacımı 1 gun bıle kullanmasam hemen rahatsızlıgım baslıyor
ve ilaç kullanmama ragmen 1 ay içerisinde 3veya 5 sefer nöbet geçiriyorum haksızlık degılmı bu
ne yapabilirim

sevecen53

Üye
Üye
cumhur bey bende epilepsi hastasıyım ve 2022 maaşı alıyorum. ilaç kullanım raporunuz varmı ? ilaç kullanım raporunuzda en az 3 farklı ilaç kullandığınız belirtilmiş olması lazım böylece yüzde 40 rapor alma hakkınız olur.hakkınızı arayın bir hastaneye bağlı kalmayın bulunduğunuz ildeki devlet hastanelerine gidin.doktorunuz sürekli olursa sizin için daha hayırlı olur.allah yardımcınız olsun..

Meryem köçer

Üye
Üye
Iyi Günler . Şimdi Size Sormak Istediğim Birkaç sey var izninizle . Abim epilepsi hastası geçirdiği bir kaza sonucu sağ gözünün görme yetkisini tamamen kaybetti . Sonra zaten epilepsi hastalığı çıktı . Ayrıca birde pskolojik tedavi görüyo daha doğrusu tamamen pskolojiside bozulmus durumda . Bu yüzden abimin üzerine bir araç almak istersem bu mümkün olurmu ? Yani sadece epilepsi hastası değil sağ gözü görmüyor ve pskolojik tedavi görüyo aracı kullanıcak durumda değil . Bu sorumu cevaplarsanız çok memnun olcam şimdiden tesekkür ederim .

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=21271]Meryem köçer[/MENTION]
kardeşiniz aracı kendisi kullanamayacağından ÖTV indiriminden faydalanması için rapor oranının minimum %90 olması gerekiyor.

Tekerlekli Sandalye