Epilepsi için heyet raporu işkençesi !!!!

a.s.

Üye
Üye
Arkadaşlar Selamlar,
20 yıldan fazla zamandır epilepsi hastasıyım. 3 çeşit anti epileptik ilaç kullanmama rağmen ayda ortalama 5-6 nöbet geçiriyorum. Son 5 senedir kontrollerimi aksatmadan ÜSKÜDAR DEV. HAS. Nor. servisinde ve aynı doktor tarafından yapılmaktadır. Nöbetlerimin durumuna göre de artık 4-5 ayda bir kontrole gitmekteyim. Bu hafta gittiğimde, beni 5 yıldır kontrol eden, gerektiğinde ilaçlarımı değiştiren, dozajlarını ayarlayan, sakinleştirici kullanmam gerektiğini söyleyerek ilaç alabilmem için rapor düzenleyen, MR' larımı çektiren, kurum dışına sevk ederek bir çok kez EEG çekdirten ve yine kurum dışında unutkanlık testlerimi yaptırıp bunların raporlarını benden alan doktoruma " Ben Artık Heyete Girip Rapor Almak İstiyorum" dediğim de, bana:"EPİLEPSİ RAPORU ALMAK İÇİN ÇAPA VEYA CERRAHPAŞAYA GİDİP, EN AZ 30 GÜN YATIŞ YAPIP, NÖBET TESPİTİ YAPTIRMAN GEREKİR" dedi.
20 yıldan fazla bu hastalıgı çeken biri olarak ve kullandığım yüksek dozajlı ilaçların yan ekileri ile beraber zaten, kendi hastalık öz geçmişimin bile bir çok ayrıntısını unutmuş durumdayım. Şimdi herşeye sıfırdan mı başlamam gerekiyor. Epilepsi hastası olupta ÜSK.DEV.HAS. Heyet raporu alan veya bana bu konuda yardımcı olabilecek olan kimse var mıdır.Bilgilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekküler.

Ahmet

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nöbet tespiti hakkında bilgim yok ancak sakatlık oranı cetveli epilepsiye dair şu oranların verileceğini söylüyor...

EPİLEPSİ (Uygun ve yeterli tedavi altında)
1-Nöbeti olmayan ancak nöbet geçirme riski olanlar 5
2-Günlük aktiviteleri engellemeyen ancak gerçekleştirilmesini güçleştiren nöbetler 15
3-Bazı günlük aktiviteleri engelleyen nöbetler
a) Seyrek 20
b) Sık 40
4-Günlük aktivitelerin korunma tedbirleri veya başkasının yardımıyla gerçekleştirilmesine izin veren sıklık ve sayıda nöbetler 65
5-Günlük aktiviteleri tamamen engelleyen şiddet ve sıklıkta kontrol edilemeyen nöbetler 90

Tekerlekli Sandalye