Erkekler evlenmekten neden korkar?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
"Evlilik" kelimesi bile erkekleri titretmeye yeter. Peki, bir erkek evlenmekten neden korkar?

Nette gezinirken okuduğum bu ilginç konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bana ilginç gelen kısmı erkeklerin evlilikten korktuğunu hiç sanmıyorum en azından bu korkuyu taşıyan erkekler çıkmadı karşıma :) Henüz 19 yaşındayken iki final arası, çılgınca bir evlilik yapmış biri olarak şimdi oğlumunda (24 yaşına daha yeni girdi ) evlilikten korktuğunu hiç sanmıyorum :) O yüzden bir de sizlere sormak istiyorum engelli yada engelsiz ne farkeder aşkta engel yoktur sözüne inananlardan olduğunuzu tahmin ederek hadi bakalım erkekler neden korkuyormuş evlilikten???

fft20_mf3556823.Jpeg

1. Özgürlüklerini kaybedeceklerini düşünürler

Evlilik söz konusu olduğunda bir erkeğin aklına gelen ilk şey özgürlüğü kaybedeceği ve bağlanacağıdır. Kendine yetmek ve bağımsızlık erkekler için çok önemlidir. Eğer bekar hayatındaki hiç bir alışkanlığını devam ettiremeyeceğini anlarsa erkek evlenmek istemeyebilir.

2. Hayat tarzını değiştirmek istemez

Evlilik yolundaki iki numaralı düşmanınız hayat tarzı. Giyinme tarzı, alışkanlıkları ve hatta ev düzeninin bile değişeceğini düşündüğünde evliliğe yanaşmayacaktır.

3. Annenizi sevmiyor olabilir

Yanlış duymadınız! Erkeklerin çoğu kayınvalidelerini sevmez. " Annem şunu dedi, annem böyle söyledi" gibi cümleler erkekleri uzaklaştırmaktadır.

4. Sorumluluktan korkarlar

Sadece kendisinden sorumlu olmak bir erkek için vazgeçilemez bir duygudur. İstediği zaman son kuruşuna kadar harcayıp istediği zaman evde 5 parasız oturmak tamamen onun tercihi olduğu için cazip gelir. Evlendikten sonra aldığı sorumluluklar sebebiyle özgürlüğünü kaybedeceğine inanır.

5. Partnerinden emin olamama

Bir erkeğin evlenmekten korkmasının en temel sebeplerinden biri elbette partnerinden emin olamamasıdır. "Hayatımı onunla geçirmek istiyor muyum?" sorusuna bir türlü cevap bulamıyorsa evlenmek istemeyecektir. Şüpheci bir ruha sahip erkekler hata yapmaktan çekinirler.

black bishop

Üye
Üye
5. Partnerinden emin olamama

Bir erkeğin evlenmekten korkmasının en temel sebeplerinden biri elbette partnerinden emin olamamasıdır. "Hayatımı onunla geçirmek istiyor muyum?" sorusuna bir türlü cevap bulamıyorsa evlenmek istemeyecektir. Şüpheci bir ruha sahip erkekler hata yapmaktan çekinirler.

Katılıyorum günümüz insanlarında iyi günde güzel olan herşey kötü günde çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına neden oluyor o nedenle evlilik zor zenaat

KOOR

Üye
Üye
Selam..

Erkekler.. Erkekler neden evlilik den korkar? Bu soruya başka bakış açısından yaklaşmak istiyorum.Şöyle ki Erkekler de maymun iştah sorunu var yakın çevrem arkadaşlarım ve arkadaş ortamlarındaki gözlemlerim ve bizzat kendi deneyimlerim den yola çıkarsam özetle.O zaman biraz daha genişleteyim şimdi tüm insanoğlunun arzuladığı istediği mesele , Kadına yakışıklı erkeğe güzel isteği erkeklerde daha yüksek bu tutum şöyle ki ülkemizde erkekleri ego ile besleyip büyüten bir toplumun içinde kadın o çok özel kişi olmak yerine bir seçenek oluveriyor. Erkeğin aklında ki soru şu acaba gamze daha mı iyi yok yok Esra daha güzel :) Erkek evlendiği zaman bir kadına bel bağlayıp gözünün ve ego sunun tatmin olmayacağını düşünüyor olabilir mi yada tek bir kadın onu mutlu edebilir mi ve aldatmak sevgiliyken olduğundan daha mı zor hale gelir tabi bunların hepsinden biraz erkeğin kafasında dönüyor olan şeyler.

Fakat!! öyle değil işte erkek sever ama evliliğe yaklaşmaz kolay kolay neden mi çünkü Siz kadınlar erkeklerin kafasında ki ve kalbindeki yeri eksik bıraktığınız yerler yüzünden aklındaki soru işaretleri ve güvensizliğiniz yüzünden Yani Korkuları yüzünden evlilik dediğiniz Ciddi sorumluluğa gire meye biliyoruz ..sorunu bir erkek gözünden anlattım Umarım yardımcı olabilmişimdir.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Selamlar Herkese,
Valla ben de pek korkanını görmedim.
Genel kabul gören bir kural olarak erkekler İmzayı basarlar yani evlenirler ilkinde.
Anlaşamayınca boşanıp 300-500 nafaka ödeyip bir daha evlenenleri de bilirim hatta.
Zaten aldığı maaşın %20 sini eski eşine vermiş olup yeni biriyle de evlenenler var yani.
Sonra geçimleri nasıl olur bilmiyorum. :)

akanyildiz

Üye
Üye
Hımm! Bence bir erkek eğer evlenip boşanmışsa, hele bir de eski karısına ya da çocuğuna nafaka ödüyorsa, ikinci ya da üçüncü kez evlenmeye yanaşmıyor. Çünkü zaten sorumlulukları var. Evlenerek bir başka kadının sorumluluğunu almak istemiyor. Eğer boşanma gibi yine aksi birşey olursa hukuk genellikle kadınlarımızın haklarını koruyor. Bu da erkekler için maddi kayıplara yol açıyor. Ha! Bu arada engelli olup da hiç evlenmeyen erkeklere "niçin evlenmiyorsun" dediğimde, "evlenecek kadar kafayı yemedim" cevabını alıyorum:) Çünkü özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde mahalle baskısı yok. Kim kime, dum duma bir yaşam sergileyen birey, cinsel ihtiyaçlarını karşılayacak partner bulabiliyor. Teknoloji ilerledikçe kadın ve erkek rollerinde değişikler meydana geliyor. İnsanlar daha bireyci bir yaklaşım sergiliyorlar. Ha! Bu arada evlilik kurumunun sakatlıkları tartışılır:) Çevremde bekar olup evliliğe sıcak bakmayan bir sürü insan var:) Niye benim birlikteliğimi "devlet" onaylasın diye bir yaklaşım sergiliyorlar. Çıkar birlikteliğine dönüşen bir kurumun çatısı altında olmaktan haz etmiyorlar. Eee, bence haksız da değiller hani. Bugün bu kurumun damında öylesine büyük çatlaklar var ki, gökyüzünü değil, kara delikleri görüyorsunuz:) Çok mu abarttım acaba:)

otomasyoncu

Üye
Üye
Ben Bekarim evleneye gotum yemiyor. Niye Diye sorarsan kadinlara zerre kadar guvenmem. He aldatan Erkekler derseniz kiminle aldatiyor kadinla Yani. Kadinin Kafasina zorla kimse silah dayamiyor kendi iradesi ile Zina yapiyor.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

kırıkkale

Üye
Üye
Onyıldır evliyim hiç kormuyorum iki tarafında anlayışlı olması lazım evlilik gayet güzel şuan tek sıkıntım işsiz im inşallah bi iş bulurum ankara sincanda yaşıyorum özel sektörde on iki yılın geçti Onyıldır tazminat bıraktım özel sektörde engelli olarak çalışmak çok zor saygılarımla

GT-I8200Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Selam

Üye
Üye
Demirden korksak trene binmezdik

Tekerlekli Sandalye