Erken Çocukluk Özel Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması

gülümse_hayata

Üye
Üye
GÜNDER Başkanı Yener Doğruer, yaptığı açıklamada, 10 gün sürecek olan eğitim programının bütçesinin 194 bin TL olduğunu belirtti.

Proje kapsamında Gaziantep'in yanı sıra Şanlıurfa ve Mardin'de toplam 120 genç kızın eğitileceğini ifade eden Doğruer, şu bilgileri verdi:

'Proje, kadın, genç ve engellileri içeriyor. Ülkemizde ve bölgemizde toplumsal adalet, ekonomik katılım ve toplumsal katılım boyutlarında katkı sağlayacağız. EÇEY Projesi, Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programları kapsamında destekleniyor. Bölgede, erken çocukluk özel eğitim hizmetlerinde yetersizlik yaşanması, bu yetersizliğin azaltılıp, hizmet niteliğinin artırılmasına ihtiyaç duyulması sebebiyle EÇEY Projesi hazırlandı.'

Doğruer, şunları kaydetti:

'Proje kapsamında ayrıca, kız meslek lisesi mezunlarının iş gücü piyasasında aktif rol üstlenmeleri, özel gereksinimli çocuklara erken yaşlarda eğitim vererek, onların engelinin en aza indirilmesi amaçlandı. Bölgemizde gerçek anlamda erken çocukluk özel eğitimi sunulmuyor. Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinde bulunan kurumlarda yapılan incelemeler, erken çocukluk alanında sertifikası olan eğitimci sayısının yok denecek kadar az olduğunu göstermektedir.'

yaşadıkça

Tekerlekli Sandalye