Erken Emeklilik Bilgisi !

ben lösemi hastasıyım tedavımı bıtıtrdım sımdı gayet ıyıyım sukurler olsun sadece kontrollere gıdıyom rapor cıkardım % 70 ve sureklı kontrol muayenesı yok . vergı ındırımı ıcın vergı daıresıne bas vurdum 11,09,2012 tarıhınde dun oglen ıs yerıme onaylandıgına daır yazı geldı % 70 ıkıncı derece sakatlık ındırımı dıye sure yazmamıslar sımdı benım ışe gırıs tarıhım 01,05,2004 prım gun sayım 2654 buna gore ne zaman emeklı olurum
bıde bu ıs yerınden ayrılırsan 1-2 sene sonra mısal baska yere basvurdugunda vergı daıresıne tekrar basvurmam gerekıyomu yada yenı rapor ,kontrol gıbı

Tamam, bilgiler tamam oldu..

18 yıl ve 4000 gün primlerin yatması halinde emeklisiniz.
2004+18=2022 yılında emekliliğinizi hak edeceksiniz aynı zamanda primler tamam olmalı (1346 gün primler eksiği var).
Diğer kuruma yada başka işyerine geçtiğinizde yada kendinize işyeri açtığınızda vergi dairesinin verdiği tarih ve sayılı numaradan devam ettirirsiniz. Basit bir dilekçe ile yazar durumu vergi dairesine bildirirsiniz. Tekrar tekrar heyete girmenize gerek yok.

emeklılık basvurusunda damı kontrol muayenesı dahı ıstemıceklermı cunku benım hastalıgımın tedavı devam edıyosa olumlu yanıt verıyosa %70 tedavı bıttı remısyona gırınce 5 sene %30 dıye ılerledıkce rapor oranı dusuruluyo o yuzden aklıma takıldı ve suan gayet ıyıyım rapor cıkarmaya kaksam doktorda soyluyo %30 verırım oyuzden bu kadar ustune dusuyom kontrol veya tekrar rapor ısterlermı dıye ama ne raporda kontrol suresı yok dıyo ıs yerıne gelen sakatlık ındırımındede 1 senelık yada 5 senelık demıyorlar

vergi dairesi aracılığı ile heyet isteminde bulunursanız tekrar kontrol var. ancak doktor kontrolündeki her rapor vergid airesine gitmez. Öncelikle istekte bulunmalısınız ki vergi dairesine öyle gidecek.
Ancak Vergi Dairesinde görevli şüpheye düşüp tekrar rapor isteminde bulunabilir, kaldı ki sanmıyorum yapacaklarını. Ne demeye memur başını ağrıtsın...
Genelde tekrar kontrole çağırmazlar çünkü raporunuz süresiz ve %70 oran sabit.
Doktor Tehditlerine bakma. siz muayene gerekiyorsa hastalığınızdan emin olmak için muayane olmaya devam edin. Rapor tekrardan istemeyin yeter.

Emekliliğiniz geldiğinde dilekçe ile talep ediyorsunuz. Tekrar heyete göndermezler. Şüpheye düşen durum oluşmadığı için tekrar heyet raporu istenmez.
Ancak olurda ileride düzelirseniz bilin ki erken emeklilik hakkınız iptal olur. Normal emekliliğe dönüşür. Emekli olsanız bile düşürülür.

Geri