Erken emeklilik için polisomnografi raporu yeterli mi?

hhalis

Üye
Üye
merhaba;

polisomnografi raporu sonucunda ağır derecede uyku apnesi hastası çıktım. titrasyon testine girdim maske yazdırmak için gittiğimde raporunuz heyete girecek 15 gün sonra gelin dediler.şu anda beklemedeyim.

bunun yanında birkaç rahatsızlığım daha var...6862 hizmet günüm var 1992 sigorta başlangıcım...hizmet yılımın dolmasına 2 yıl var. %40 engelli olarak emekli olmak istiyorum.sağlık kuruluna başvurmak için titrasyon sonucunda çıkacak olan ve heyetten onaylı raporu beklememe gerek varmı?yada sadece polisomnografi raporu yeterli mi?

teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SSK çalışanımısınız? Eğer öyleyse vergi indirimi aldınız mı?

hhalis

Üye
Üye
Halil Bey merhaba;

SSK lı çalışanım...vergi indirimi almadım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tekrardan merhaba,
İşe giriş tarihinizi gözden kaçırmışım. 1 Ekim 2008 öncesi işe giren ssk çalışanı engelliler için emeklilik öncesi vergi indirimi zorunluluğu var. O yüzden sormuştum. Engelli emekliliğinden faydalanmak için en az %40 ve üzeri rapor almalısınız. Tek başına uyku apnesi için bu oran verilmez sanırım.

hhalis

Üye
Üye
uyku apnesi yanında yüksek tansiyon%10 ve obezite%20 var...ancak sağlık kuruluna; bu titrasyon raporu çıkacak ve kurul onaylayacak diye haftalardır başvuramadım.şimdi titrasyon raporu ve cihaz reçetesi için 15 gün daha bekleyeceksin diyorlar....ben titrasyon raporu olmadan polisomnografi raporu sonucu ile işlemlerimi başlatamaz mıyım.bu konuda bilginiz varmı acaba

saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama bir yanlış anlaşılma var sanırım. Emekliliğinizin dolmasına iki yıl daha varmış. Siz hangi işlemleri başlatmaktan bahsediyorsunuz?

hhalis

Üye
Üye
sağlık kuruluna girmek için işlemelerin başlaması bunu kastediyorum.yani %40 ı almak için daha hastahanede muayenelere başlamadım.obezite için dahiliyeye ,tansiyon için kalp damar a ve göğüs bölümüne gözükeceğim. birde ürolojiye gözükeceğim.bu işlemlere başlamadım.cünkü uyku bölümünden titrasyon raporunu bekliyorum.sorumda bu bu rapora kurul için ihitiyaç var mı...yoksa sadece polisomnografi raporu yeterli olur mu
saygılar

Tekerlekli Sandalye