Eşim benim sigortam yararlanıp 2022 maaşı alamaz mı?

fatih67

Üye
Üye
slm mehmet bey hemen konuya giriyorum daha yeni bu siteye üye oldum benim eşim 2022 maaş alıyordu sonra sigortalı olduğu tespit edildi.ve para cezası geldi yüzde 50 faiizi olmadan bu parayı kabul ettim.Eşimin maaşı kesildi tekrardan bağlatmak istiyorum bu arada da ben çalışıyorum sigortam var. Aylık 650 maaş alıyorum bir çoçuğum var annem babamla yaşıyorum evimiz kira kısaca geçim sıkıntısı çekiyoruz.Burdaki mal müd sen çalıştığın ve sigortan olduğu için bağlamazlar diyor araştırma yaptım eşi çalışanların 2022 maaşı kesilir diyen bir madde yok .Acaba ben çalıştığım için yada sigortam olduğu için maaş bağlamazlarmı çünkü kime danıştıysamda her kafadan başka bir ses çıkıyor.bunu bana bir dilekçe örneği ile açıklarsanız sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef çok çetrefilli bir konu evet eşinizin sizin sadece sağlık haklarınızdan yararlanıp 2022 maaşı eğer muhtaçlık durumundaysa kişi başına düşen gelir 100 lirayı geçmiyorsa almaması için hiç bir engel yok amma velakin bu konuda ne yönetmelikte olumlu neden olumsuz bir ibare yok, bizler diyoruz ki bu konuda ibare yok alırsınız diyoruz, memurlar hayır eşinizin sigortası var sigortalılar maaş alamaz diyor, eşinin annesinin babasının sadece sağlık haklarından yararlanıp maaş alan yüzlerce binlerce kişi var ama tak tersi yine binlerce kişi red yemiş durumda maalesef bu konuda biz her zaman sağlık haklarından yararlanan ve kişi başına 100 liralık muhtaçlık sınırını geçmiyorsa maaşı alacağını memurları ikna edip muhtaçlık araştırması yapmalarını ve 100 lira geçilmiyorsa maaşı vermelerini düşünüyoruz bu yöndede yönlendiriyoruz yönetlikte dedigim gibi alır/alamaz ibareleri net olarak yok çok çetrefilli o yüzden tek iş muhtacız deyip memurların işlem başlatmasına ikna etmektir.

Tekerlekli Sandalye