Eski engelli raporun yenilenmesi Hk.

Purlin

Üye
Üye
Sosyal hizmetlerden kontrole gelen memurun eski sürekli engelli raporun yenilenmesini söyledi başından böyle bir süreç geçen arkadaş varmı. Maaş yeni çıkacak olan rapora kadar ödenmeye devam edermi.

cellini

Üye
Üye
Sosyal hizmetlerden kontrole gelen memurun eski sürekli engelli raporun yenilenmesini söyledi başından böyle bir süreç geçen arkadaş varmı. Maaş yeni çıkacak olan rapora kadar ödenmeye devam edermi.
sakın yenileme kısmı bağımlı verirler albildiğin kadar al omurilik felçli sandelye bağımlısı bile kısmı bağımlı veriliyor

osman yıldırım

Üye
Üye
Yenileme diyorsun ama sosyal hizmetler bana da dedi %80 ağır özürlü süresiz raporum vardı 2009 tarihli 10 yılı geçtiği için yeniden çıkarın dedi yoksa bakım maaşını keserim dedi bu ay alacam maaşı ama sonraki ay belirsiz ALLAH büyük bakalim ne olacak ayın 23 de heyetim var

Purlin

Üye
Üye
sakın yenileme kısmı bağımlı verirler albildiğin kadar al omurilik felçli sandelye bağımlısı bile kısmı bağımlı veriliyor
Yenilemeyi bende istemiyorum Nasıl bir yol izlemek gerekir.Banada saçma geliyor üçüncü kontrolümde sürekli ağır engelli raporu verildi Şimdi güya sistem değişmiş halbuki e nabızda da yüklü
rapor tarihi nedir
2014 yılı sürekli %81 ağır engelli üç senedirde. Bakım parası alıyorum

osman yıldırım

Üye
Üye
Purlin kardeşim bende senin gibi mağdurum 2 kere eve kontrole geldiler annem gitti 2 kere başka çare yok yeni rapor çıkacak diyorlar 12 senedir alıyorum bakim maaşını randevunu aldinmi sen ben 23 ne devamlı arayarak zar zor aldım bu ayki maaşını alırsın bence

Purlin

Üye
Üye
Purlin kardeşim bende senin gibi mağdurum 2 kere eve kontrole geldiler annem gitti 2 kere başka çare yok yeni rapor çıkacak diyorlar 12 senedir alıyorum bakim maaşını randevunu aldinmi sen ben 23 ne devamlı arayarak zar zor aldım bu ayki maaşını alırsın bence
Bana yazılı dilekçe gelicekmis onlar sevk ediyormuş her hangi bir hastaneye
Bence bu şekilde bütün eski raporları yenileme maksadıyla yardımları kesicekler

cellini

Üye
Üye
kesilene kadar rapor yenileme zaten kısmı bağımlı verecekler benden söylemesi kesilsin sonra dene sansını

Purlin

Üye
Üye
Bende benim gibi şuan ki durumumda olan kişileri bu sitede okurdum önceki yıllar Şuan ben aynı durumu yaşıyorum ESKİ RAPORU OLAN TÜM ARKADAŞLARIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN bir haftadır araştırıyorum YouTube de tekerlekli sandalyede kadın omurilik felci olmuş kadın vurulma sonrası RAPORu kısmi bağımlı çıkıp yardım parası kesilmiş
kesilene kadar rapor yenileme zaten kısmı bağımlı verecekler benden söylemesi kesilsin sonra dene sansını
Dilekçeyi teslim alırsam mecbur gitmek gerekmezmi? Yazı sisteme düştümu zaten kesilir büyük ihtimalle Allah yardımcımız olsun

Timsah

Üye
Üye
Bütün eski raporlar yenilenecek mi acaba bi yardım veriyorlar diğer yandan da kesmeye çalışıyorlar bu ne saçmalık sürekli raporların yenilenmesi o işkence bi daha cekilirmi engelliyle inşallah böyle bişey olmaz

Purlin

Üye
Üye
Bütün eski raporlar yenilenecek mi acaba bi yardım veriyorlar diğer yandan da kesmeye çalışıyorlar bu ne saçmalık sürekli raporların yenilenmesi o işkence bi daha cekilirmi engelliyle inşallah böyle bişey olmaz
Bende sizin gibi düşünüyordum olmaz böyle birşey diye benimde yenilenmesini söylediler

Purlin

Üye
Üye
4 ay sonra Bugün heyete girdim heyette Drlr eskisi gibi sürekli rapor verilmiyor denildi Artık belirli süreye kadarmış Elinizdeki eski raporların kıymetini bilin.

ftm

Üye
Üye
Emin olmamakla birlikte cimere yazıp değiştirmenize gerek yoktur diye yazı gelmiş onu göstermişler sosyal hizmetlere bir yerde okumuştum ama doğruluğunu bilmiyorum bizimde raporumuz 2008 den

Purlin

Üye
Üye
Emin olmamakla birlikte cimere yazıp değiştirmenize gerek yoktur diye yazı gelmiş onu göstermişler sosyal hizmetlere bir yerde okumuştum ama doğruluğunu bilmiyorum bizimde raporumuz 2008 den
Cimerede yazdım birşey çıkmadı artık geç zaten herşey için
Sürekli raporumun yenilenmesi istendi evde bakım parası kesildi ve üç yıllık rapor "kısmı bağımlı" olarak verilmiş
1-Kuruma bu raporu götürmeye gerek varmı?
2- Maaş bağlanır mı tekrar aynı durumlar devam ediyor
3- Ne gibi haklara sahibim şuan bu raporla
4- Eski engelli raporundan faydalandığım yerlere yeni raporu demelimiyim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230107-165903~3.png
    Screenshot_20230107-165903~3.png
    31.3 KB · Görüntüleme: 123
  • Screenshot_20230107-165929~3.png
    Screenshot_20230107-165929~3.png
    48.5 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleme:

ftm

Üye
Üye
Cimerede yazdım birşey çıkmadı artık geç zaten herşey için
Sürekli raporumun yenilenmesi istendi evde bakım parası kesildi ve üç yıllık rapor "kısmı bağımlı" olarak verilmiş
1-Kuruma bu raporu götürmeye gerek varmı?
2- Maaş bağlanır mı tekrar aynı durumlar devam ediyor
3- Ne gibi haklara sahibim şuan bu raporla
4- Eski engelli raporundan faydalandığım yerlere yeni raporu demelimiyim
Sistemden görüyorlar zaten bişey yapmanıza gerek yok rapora itiraz etme hakkınız var 15 gün içinde itiraz edin bence bu şartlarda hicbirseyden yararlanamiyorsunuz

Purlin

Üye
Üye
Sistemden görüyorlar zaten bişey yapmanıza gerek yok rapora itiraz etme hakkınız var 15 gün içinde itiraz edin bence bu şartlarda hicbirseyden yararlanamiyorsunuz
ÖTV muafiyeti cep fatura indirimi filan bunlardan da mı yararlanılamaz "2022 ve tüm engelli hakları" diye yazıyor

septik

Editör
Editör
ÖTV muafiyeti cep fatura indirimi filan bunlardan da mı yararlanılamaz "2022 ve tüm engelli hakları" diye yazıyor
Raporunuzda belirtilenler dışında herhangi bir şey için kullanamassınız.

Yukarda arkadaşımızında bahsettiği gibi itiraz edin, küçük bir ihtimalde olsa raporunuz değişebilir.

Raporunuza göre 2022 engelli maaşı için sydv na başvuru yapabilirsiniz, şartlarınız uygunsa maaş bağlanır. Sosyal hizmtelerden engelli kartı çıkarırsanız yolculuklarda indirim vb içinde kullanırsınız.

Purlin

Üye
Üye
Raporunuzda belirtilenler dışında herhangi bir şey için kullanamassınız.

Yukarda arkadaşımızında bahsettiği gibi itiraz edin, küçük bir ihtimalde olsa raporunuz değişebilir.

Raporunuza göre 2022 engelli maaşı için sydv na başvuru yapabilirsiniz, şartlarınız uygunsa maaş bağlanır. Sosyal hizmtelerden engelli kartı çıkarırsanız yolculuklarda indirim vb içinde kullanırsınız.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim
Fizik Dr önceki gibi rapor verilmiyor sistem değişti Tam bağımlı sayılman gerekir buda yemek dahi yiyemeyecek durumda olman gerekir dedi
Heyette de Dr artık eskisi gibi sürekli rapor verilmiyor dedi süreli rapor veriliyor denildi
Allah kimseyi düşürmesin drlara kendini ifade etmek ve o heyet kapısı beklemesi insanın psikolojisini mahvediyor

septik

Editör
Editör
Haklısınız. Raporlar sürelide olsa, ağır engellilerin geçmişte verilmiş olan hakların elinden alınması gibi bir durum bu, kağıt üzerinde sağlık dağıtılıyor.
Amin düşürmesin inş. Fakat sistem olarak işleyiş iyi sayılsada, zaten engelli hatta yüksek oranda engelli birine düzelmeyecek bir hastalkıktan dolayı süreli rapor vererek sürekli eziyet çektirmenin anlamı yok.

Kocaeli41

Üye
Üye
Arkadaşlar benimde yüzde 80 sürekli ağır engelli raporum var tedaviyle çalışma olanağı olmayan benimde rapor yeniletmem gerekirmi acaba

Tekerlekli Sandalye