Eski tarihli raporla emeklilik için başvuruda bulunabilirmiyim?

mrb. 7 yaşındayken geçiridiğim kaza sonucu sağ görme duyumu tamamen kaybettim 2001 yılında tokat devlet hastanesinden aldıgım % 40 raporla bugune kadar engellilere sağlanan tüm haklardan faydalandım ve faydalanmayada devam ediyorum. sgk lı olarak 01/03/1997 tarihinde başlangıcım var ve bugune kadar toplam 4200 iş günü pirim gün sayım var. engelli olarak emekli olmak için başvuruda bulunmak istiyorum edindiğim bilgi ye göre engelli oranları tek göz görme oranında ornaların düşrüldüğünü okuyorum . dogruluk derecesi nedir. emekli olabilmek için mecburen yeni tarihli standart forma uygun rapor almam gerekecek kaçınılmaz sanırım. ilgili hastane benim daha önce aldıgım raporun altında oran verirse emekli olmam sanırım hayal olacak gibi 2001 yılında aldıgım raporu emsal gösterekr itiraz etme hakkım olabilirmi. itirazım sonucu verilmiş hakkın geri alınması sözkonusu olabilirmi yardımlarınız için şimdiden teşk ederim.
kadir uçar.

Tek göz için verilen oran %20-25 arası. Eski raporu göstermenizin bir anlamı yok. Sonuç alamazsınız yani.

Saçmaliğin daniskasi bi insana yillarca engelli de kabul et tüm haklarindan faydalandir ve engelli işçi olarak çaliştir

bunlarin hepsi resmi ama emekliliğe sira gelince orda dur yeni rapor peki yeni raporda 40 altinda kaldiysa vay haline

yani ylilllardan beri engelli değilmişte farkinda olmamişmi oluyor adam ben engellimiyim değilmiyim diye sorar kendine

madem engelli değildimde yillarca beni engelli işçi olarak ve diğer haklardan niye faydalandirdiniz

böyle bi saçmalik yok ya

Geri