Eşten sağlık güvenceli olması 2022 maaşı bağlanmasına mani sayılabilir mi?

n.kocyigit13

Üye
Üye
merhaba annem adına 2022 maaşı için basvuru yaptık. %93 raporu var.
Evde kız kardesimle birlikte yaşıyorlar babamla 10 yıldır ayrılar ve toplamda 490 tl iştirak ve yoksulluk nafakası alıyorlar ama resmi olarak evliler.
Sosyal yardımlaşmadan sağlık güvencesi görünüyor o yüzden kabul edilmiyor dediler.

Sadece sağlık güvencesinden faydalanması maaş almasına engel midir yardımcı olurmusunuz.

septik

Editör
Editör
Malesef sağlık güvencesi yani sgk dan yararlananlara 2022 maaşı bağlanmıyor,

n.kocyigit13

Üye
Üye
Malesef sağlık güvencesi yani sgk dan yararlananlara 2022 maaşı bağlanmıyor,

20170531_233845.jpg

peki hocam aile ve sosyal politikalar bakanlığının sitesinde bu bilgi var

hanede sgk lı kişi olması engel teskil etmez diyor ama saglik güvencesini kabul etmiyor bu ne demek sizce

septik

Editör
Editör
Ailede 2022 talebinde bulunan kişi haricindeki kişilerden söz ediyor, yani anneniz sgk dan eşi dolayısı ile yararlanıyor dolayısı ile 2022 müracaatı yapan kişinin sosyal güvencesi oluyor, 2022 yönetmeliğinde sgk yararlananlar veya sgk primi yatıranlar diye bir madde var malesef anneniz 2022 başvurusu bu sebeble red edilir.

n.kocyigit13

Üye
Üye
çocukları üzerinden yararlansa sorun olmazmiydı yani hocam ben o kismi tam anlayamadim hem hanede sgkli olabilir diyor hemde saglik guvencesi olmayacak diyor babamdan olmasa sgkli cocuklari uzerinden alacak saglik guvencesini dogru mu dusunuyorum

septik

Editör
Editör
Aslında dolaylı olarak kendii içinde çelişkiye düşürüyor, yani haklısınız, şu şekilde bir tavsiyede bulunabilirim anneniz sgk ya gidip ben eşimin sgk sından yararlanmak istemiyorum şelklinde bir dilekçe verirse sorun çözülebilir.

Size tavsiyem hafta içi mesai saaatlerinde arayabileceğiniz 144 nolu ücretsiz hattan her türlü sorunuza cevap alabilirsiniz.

Konuyu iki ayrı şekilde sorunuz 1. eşinden dolayı sgk dan yararlanıyor iptal ettirmek için izlenilmesi gereken yol, 2. yol ise 490 tl iştirak geliriniz den dolayı bir engel olup olmadığı konusu.

Size neden net bir cevap veremediğim sanırım bazı sydv ları eşinden dolayı sgk olsa dahi 2022 almasında sakınca bulmaması bazı durumlarda ise malesef ön şart olarak sgk ilişkisi kuruluyor,

n.kocyigit13

Üye
Üye
miktar gelir duzeyinin altinda kaldığı icin kabul ediyorlar onda sorun yok hocam sorun saglık güvencesi diyorlar . Sgk sağlık hakkindan boyle bi vazgecme olamaz diyor .Ama bana gore de kabul etmeliler yazmis olduklari engel olmaz maddesinden dolayı 144 u bugun 4 saat aralıksız aradım telefon çalmıyor bile çok yoğun oluyormuş sözde devletin bi kurumuna nasıl boyle ulasilamiyor anlamak zor sabah yine deneyecegim tekrar teşekkürler bilgilendirme icin hocam hayırlı ramazanlar

n.kocyigit13

Üye
Üye
144 ile gorusme sagladim sabah ve bana kisinin kendisinden dolayi saglik guvencesi var ise ( 4a -isteğe bağlı ödeme gibi ) bunu kabul etmiyoruz ama bir baskasi uzerinden saglik guvencesinin olmasi maas almasina engel degildir bilgisini verdiler.Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekli acaba

septik

Editör
Editör
Siz tekrar sydv na giderek 144 ile görüştüğünüzü ve annenizin eşinden dolayı sgk lı olmasının sakıncası olmadığını öğrendiğinizi söyleyerek tekrar 2022 müracaatı etmek istediğinizi belirtin.
Sydv yine red ederse neden dolayı red cevabını verdiklerini yazılı olarak isteyin ve tek çareniz olan dava açarak hakkınızı arayın.

n.kocyigit13

Üye
Üye
Siz tekrar sydv na giderek 144 ile görüştüğünüzü ve annenizin eşinden dolayı sgk lı olmasının sakıncası olmadığını öğrendiğinizi söyleyerek tekrar 2022 müracaatı etmek istediğinizi belirtin.
Sydv yine red ederse neden dolayı red cevabını verdiklerini yazılı olarak isteyin ve tek çareniz olan dava açarak hakkınızı arayın.

tekrar merhaba yardimlariniz icin tekrar tesekkur ediyorum hakliligimiz ortaya çıktı ve maasimiz bağlandı sonunda ama sydv calisanlarinin insanlari haklari olmasina ragmen geri cevirmeleri gercekten cok kötü belki kac tane insan olmadi diyerek arkasini aramadi bu durumdaki insanlarin haklarının yenmemesi gerekli .

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18300]n.kocyigit13[/MENTION]

Malesefki kurumlardaki çalışanların bu denli baştan savma işlerini yapmaları sizin örneğinizde olduğu gibi bir çok kişininde başına gelmiştir. O insanın yaşadığı mağduriyet verdikleri uğraş ne şartlarda ne zorluklarla gidip gelmeleri hep gözardı ediliyor dolayısıyla ortaya bu tablolar çıkıyor. Kurum çalışanlarını birazdaha sağduyulu olmaları işlerini düzgün yapmaları gerekiyor. Siz peşini bırakmayıp hakkınızı aldınız çok sevindim fakat dediğiniz gibi haksız yere red cevabı alıp geri çekilen bir çok engelli insan vardır. Peki bu çalışanlar bunun vebalini nasıl ödeyecekler.:mad:

Tekerlekli Sandalye