Etimesgut’ta Engelliler İçin 5 Ayrı Noktadan ÖMSS Kursları Geliyor

volkqn

Üye
Üye
Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve TEDAY’ın genel başkanı İLİMDAR BOZTAŞ yaptığı açıklamada 29 Nisan’da 30000’den fazla engelli ÖMSS sınavında yarışacak, diyerek Etimesgut‘da hazırlıklarımıza hız verdik.Sınavlara katılacak olan işsiz engellilerin envanterini çıkardık kısa mesaj ile kendilerini adım adım bilgilendiriyor ve hazırlık kurslarına yönlendirmek üzere tüm planlamalarımızı oluşturduk ÖSYM’den sınava dair kılavuz açıklamasını bekliyoruz.Beraberinde Etimesgut kaymakamlığı,Ankara Büyükşehir Belediyesi aile yaşam merkezi, Etimesgut belediyesi,Etimesgut halk eğitim müdürlükleri Tüm engelliler derneği TEDAY,Eryaman Halk Eğitim Müdürlüğü ve Etimesgut kent konseyinin dersliklerinde kurslar açmak üzere tüm yazışmalarımızı yaparak hazırlıklarımızı gördük. Etimesgut olarak hazırız engelli bireyleri sınava en iyi şekilde hazırlayarak Türkiye birinciliğine talibiz dedi.BOZTAŞ her şey iyi şekilde gelişiyor ancak sınavların sonucundaki atama aşamasında taktir komisyonunda endişelerimiz var dileğimiz inşallah usul dışı uygulamalar ile karşılaşmayız bu meyanda da gerekli incelemelerimiz var sürecin takipçisi olacağız , diyerek engellilere de seslenen BOZTAŞ endişe duyan engellilerimize rahat olun yalnız değilsiniz komisyonlarda karşılaşılacak aksi durumlar için endişelerinizin farkındayız sizler mücadelenizi verin olası haksızlıklarda sizler adına hukuki süreci bizler sağlarız diyerek engellileri kurslara ve sınavlara yönelmelerini istedi.Ayrıca öğretmenlere de seslenişte bulunarak işsiz engelli bireylere bire bir gönüllü veya ücreti karşılığında kurs vermek isteyen eğitmenlere de acil ihtiyaç duyduklarını belirterek destek olmak isteyen eğitmenlerin 0312 245 40 40 nolu telefon ve teday_dernegi@hotmail.com aracılığıyla bizimle iletişim kurabileceklerini söyledi.

volkqn

Üye
Üye
altındağ biz . bana çok uzak inş millet fayda görür

YassaX

Üye
Üye
Hadi Hayırlı Olsun.. Herkes Sınav Klavuzu yayınlanma zamanına gore hareket ediyor..Ben ÖMSS Kurslarının her ilde oyle ya da böyle açılacağını düşünüyor ve en azından öyle ümit ediyorum...

Tekerlekli Sandalye