Ev alırsak oğlumun 2022 maaşı eşinin ise bakım ücreti kesilir mi?

aydogdum1

Üye
Üye
Ben Belediyede memur olarak çalışaktayım,Oğlum Celal AYDOĞDU BEYİN KANSERİ TÜMÖRÜ nedeniyle Beyin Ameliyatı oldu ve FELÇ OLDU herhangi bir SOSYAL GÜVENCESİ YOKTUR şimdi Ben,eşim,engelli oğlum ve onun karısı ve küçük oğlu (Torunum ) 5 nufus hep birlikte benim yanımda kalıyorlar geçimlerini ben sağlıyorum.Oğlum 2022 den maaş alıyor karısıda Evde Bakım Maaşı alıyor, Kirada oturuyoruz, oğlumun ve gelinimin 2022 maaşılarını bu şartlarda bağlattık.3 aydır her ikiside maaşlarını almaktalar. Şimdi Ben kendi üstüme bir ev alsam oğlumun 2022 maaşı ile eşinin Evde Bakım Maaşlarına bir sıkıntı yaratır mı ? Allah (c.c) Yar ve Yardımcınız olsun.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır ev almanız hiç bir maaşın kesilemesine neden olmaz neticede gelir getirecek bir mülk degil kendiniz oturacaksınız öyle degilmi?

aydogdum1

Üye
Üye
Evet kendimiz oturacağız.Cevabınız için Allah ( c.c ) sizlerden Razı Olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kendiniz oturacağınız için ve gelir getiren bir mülk olmayacağı için maaşınız kesilmeyecektir...

yunusemre2020

Üye
Üye
s.a ben 2022 eşim benden dolayı bakım aylığı alıyor evimiz yok ilerde ev alırsak benim veya eşimin üzerine olursa maaşlar kesilirmi tşkkrlr

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesilmez. Kiraya verip ek gelir getirmediği sürece sıkıntı yaşamazsınız.

Tekerlekli Sandalye