Ev alırsam evde bakım ücreti kesilir mi?

hulya0606

Üye
Üye
mrb.ben eşimden ayrıldım.550 tl nafaka alıyorum.1 tane engelli oğlum var.yenile bakım parası almaya başladım.abimlerle yaşıyorum.ev ev üstüne olmuyor.kiraya çıkmayı yada ev almayı düşünüyorum.nafakadan başka hiçbir gelirim yok.acaba bakım param kesilirmi.bilgilendirseniz sevinirim.şimdiden ilginize tşk ederim..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ev gelir getirmeyecek anladığım kadarıyla kendiniz oturacaksınız kiraya ayrılmanız ve ev almanız halinde evde bakım maaşı kesilmez, gelir durumu evden ayrılma halinde kişi başına 400 lirayı geçmiyorsa sorun olmayacaktır.

hulya0606

Üye
Üye
mrb.yalnız benim aldığım nafaka 550 tl..bir ev alırsam oturmam için bakım param kesilirmi?siz kişi başına düşen gelir 400 tl yi geçmiyorsa sorun olmuyacaktır demiştiniz.benim bakım parasınıda sayarsak 1150 tl oluyor.bakım parası dahilmi 400 tl yi geçmemesi gerekiyor?yoksa sadece kişi başına düşen nafaka miktarımı.kafam karıştı:((

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Alınacak ve/veya alınan evde bakım parası bu hesaplamanın dışında bırakılacak, yani evde bakım ücretinden hariç aldığınız gelirleri evdeki kişi sayısına böleceksiniz 400 lirayı geçmeyecek eğer geçerse maaş kesilir.

hulya0606

Üye
Üye
çok tşk ederim ilginize :)

Tekerlekli Sandalye