Evde bakıcı maaşı için bakıcı değiştirmek istiyruz ama kurum gerekli bilgiyi vermiyor

almila_

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar, biz basliktada yazdigim gibi bakici degisikligi yapmak istiyoruz fakat defaarca kuruma giderek bilgi almaya, basvuru yapmaya caliasakta bir turlu nasil yapicagimiz hakkinda net bir bilgi alamiyoruz. Bakima muhtac olan ananemize daha once baska bir ilde olan dayimin esi bakmakta idi fakat artik bakmak istemiyor aldigi maas icinse kuruma bakmak istemedigini belirterek dilekceyle birdirdi, bizde burdan basvuru yapmaya calisiyoruz fakat bir turlu nasil bir yol izeyecegimiz konusunda tam bir bilgi verilmiyor, her gidisimizde bizi dayimin esine ginderiyorlar desem daha dogru olucak ondan dilekce istiyorlar ondan evraklari (doktor raporu vs.) kurumda olmasina ragmen bize elden yollamasini ve bizimde burdaki kuruma o evraklari + eski bakicinin bakmak istemedigine dair belgeyi elden getirmemizi istiyorlar bu dilekceler zaten kurumda mevcut bizim burdan dilekceyle basvuru yapmamiz gerekmezmi normalde bu sekilde kurum diger ilden evraklarin asillarini talep edebilir. Biz dilekce ile burdan basvurmadan ordaki kurumdan hastanin raporlarini falan nasil talep edicez?! Biraz karisik yazdim.sanirim.ama bizde tam.olarak anlayamiyoruz hergidisimizde degisik bir evrak istiyolar bizden bizde nasil ne sekilde yapabileegimizi ogrenemedik ananemde bu sure icerisinde ist.da bizim yanimizda bu 4-5 aylik sure icerisinde kurumdan alinamayan maaslarida toplu bir sekilde alabilirmiyiz? Cevaplarsaniz sevirim, tesekkurler..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum istese o evrakları daha önceki adrese bağlı olan shçekten isteyebilir ancak topu size atıyor, siz gidip daha önceki shçekten isteseniz o evrakları size vermezler, bana kalırsa daha önce maaş aldığınızı belirtmeyin engelli kişiyi yeni bakıcı olan kişinin ikametine aldırıp yeni başvuru yapın en akılcı yol bu olur, eğer bu durumu kabul etmezse kurum yine bir sıkıntı çıkartırsa müdürle görüşmeye çalışın daha olmazsa durumu detaylıca bimere yazın "başvurumuzu kabul etmiyorlar bizde kurumda olan evrakları istemektedirler...." bu şekilde birşeyler yazarsanız bimerde gerekli yazıyı yazar işiniz kolaylaşır.

almila_

Üye
Üye
İlginiz icin tesekkurler,
Biz hastamizin ikametinide aldik yeni.adresine. Benim.nacizane tahminime gore bir basvuru dilekcesi ve ikametin yeterli olamasi gerekmezmi evraklar zaten kurum.icerisinde var.
Biz herhangi bir basvuruda yapamiyoruz kurum bize devamli tabiri caizse bugun git yarin el yapiyor, bu sebeple bimere yazsak bi faydasi olurmu sizce?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum aynımı yani adres degişti ancak iki adreste aynı shçek'emi bağlı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım kurumlar farklı olunca iş biraz zorlaşıyor dedigim gibi kurum istese öbür ildeki shçekten evrakları isteyebilir ama ugraşacaklarını sanmam keza öyle olmuş zaten, daha önceki maaşı kapatılmışsa siz elinizde rapor varsa yeni bakıcı olacak kişi gidip başvuru yapsın, kurum eski yerden evrak isterse vermiyorlar arşive koymuşlar evrakları dersiniz.

almila_

Üye
Üye
anladım ilginiz icin çok teşekkürler..

Tekerlekli Sandalye