Evde bakım aylığı gelir kriteri

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ayrı hanelerde yaşayan bayan eşin geliri evde bakım maaşı bağlanacak hanenin gelirine ekleniyormu, erkeğin ki ekleniyor bunu biliyorum ama bayanın ki ekleniyor mu acaba bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Burda bu ibare geçmiyor yeterli bilgi vermiyor malesef bir bayan bir akrabam bakım maaşı alıyor kocası ile ayrı bosanmamis aynı şekilde oglu da bu durumda eşinin gelirini haneye eklemisler maaş bağlanırken şimdi rapor yenileyecekler oğlunun eşi çalışıyor ama ayrı yaşıyorlar onun gelirinide katarlar mi haneye katarlarsa tam bi saçmalık olur

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=13822]gecelerinhakimi16[/MENTION]

Bildiğim kadarıyla resmiyette hala evlilerse ayrı yaşamaları pek birşey ifade etmeyecektir. Resmen boşanmamış çalışan bir bayansa geliri dahil edilir diye düşünüyorum.

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Anlıyorum gülümse hayata, peki ekleniyorsa evde kalan kişilerin icindede sayılıyor o zaman dimi bu kişi şöyle ornekleyelim hanede ikamet eden 3 kişi bayan hanede oturmuyor ama sizin dediğinize göre geliri eklenir diyorsunuz o zaman gelirin tümü 4 e mi bölünür yoksa yine 3 e mi bölerler mantıken 4 e bölünür diye biliyorum ama sizin bilginiz nedir bu konuda şimdiden teşekkürler

Tekerlekli Sandalye