Evde bakim ayligi gelir sayildigi icin 2022 maasimiz kesildi

ilyaskirmanci

Üye
Üye
Selam arkadaslar yeni cikarttiklari yasa geregi 2022 maasimiz kesildi yeni yasa yururluge sokmuslar evde bakim ayligini da gelir olarak kabul etmisler bu yuzden maasimizi kesmisler yıl sonuna kadarda butun herkesin keserler herhalde bu son maaslariniZ olabilir ALLAH a havale ediyom bunlari

septik

Editör
Editör
Haklısınız, yalnız yasa değişmedi yönetmelik değişti ve evet önceden maaş bağlanmış olanlar dahil, hükümetin niyeti 2022 aylıklarını vermemek için hertür geliri dahil ediyor muhtaçlık sınırı 303 tl yi geçenlerin aylıkları büyük risk içersindedir.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
Yakin zaman icinde bu. Yasa degismesse herkesin ayligi tehlikede ne yapsak yuruyus mu protestomu yada. Ne bileyim engeli olmasa zaten kimse almaz. Bu yardimi ama bastakiler bizi bide anlasalar keske

septik

Editör
Editör
Baştakiler durumumuzu zaten biliyorlar ve bilinçli olarak yönetmeliği değiştirdiler, aksi düşünülemez bile, 2013 yılından beri kampayalar, itirazlar, e mail yağmurlarına tutuk anlamamaları mümkün değil, defalarcada yazdık çizdik.

Fakat beni en çok üzen, kamuya bir araba alınırken harcanan parayı eleştiren gazate tv lere maliye bakanın vermiş olduğu cevaptır, yıllık kamudaki araçların masrafları 3.3 milyar tl demişti bu rakam bizim bütçemize göre çerezdir demişti, yaklaşık bize ödenen engelli, yaşlı aylığının yıllık tutarına yakın bir rakam, düşüceye bakarmısınız çerez kadar bile değerimiz yok gözlerinde demekki, başka lafada gerek yok sanırım.

garip adam

Üye
Üye
arkadaşlar eylül maaşı 2015 hala yatmamiş ayin 6 sinda aliyorduk yaşlilik ayligi ayin 6 sida pazar denk geliyor ama hala yok acaba yatirmadilar mi kartimda olmasına ragmen

septik

Editör
Editör
E Devlet üzerinde aylığınızın yatıp yatmadığı beli değilmi ?

Ayın 6 sı pazar günü maaşınızı alabilirsiniz bugün pttmatiklerde yok görünmesi normal yarın deneyin, yine görünmesse 144 dü arayıp maaşınızın akibetini öğrenebilirsiniz.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
evde bakım gelir olarak hesaplandığı için 2022 maaşımız kesilmişti bugünde kaymakamlıktan kağıt geldi 2022 maaşımız kesildiği içinde sigortamız da iptal edilmiş ve gss ye otomatik olarak borçlandırılmaya başlanmışız nasıl bir yönetmeliktir bu arkadaşlar birlik olup bir şeyler yapalım bugün bizim başımıza gelen olay yıl sonuna kadar çoğu insANIN başına gelecektir

Deniz-

Üye
Üye
2022 Engelli maaşı hesaplanırken,kira bedeli eve giren gelirden düşülüyor mu...?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
d) (Değişik:RG-25/3/2014-28952)(3) Harcamalar, hanenin gelir seviyesinin bir göstergesi olarak dikkate alınır. Emsal kira bedeli dışındaki harcamalar birinci fıkranın (a) bendine göre hesaplanacak gelir tutarından hiçbir şekilde çıkarılamaz.

Burdan anladığım ödenen kira gelirden düşüyor...

sudem34

Üye
Üye
Halil bey geçen aylarda bana incelemeye geldiler kira bedeli düşüluyor benim hesaplaması kira bedelini düşerek yaptılar sadece gelirim evde bakim ayligi ve evde 2 kişiyi maasi kesilecek diye bekliyordum ama gelen görevli eviniz kira olduğu için bir sorun yok dedi ve maas devam ediyor

ilyaskirmanci

Üye
Üye
Hayır Deniz hanım kira bedeli gelirden düşülmüyor.

halil bey kira bedeli 2022 maaşında gelirden düşülerek hesaplama yapılıyor ama şöyle bir durum söz konusu kurumun verdiği bilgiyi söylüyorum kira düşülmesi için gerekli duyulduğu taktirde noterden kira sözleşmesi istenebilir dendi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet arkadaşlar şimdi uyarınız üzere 2013 yılında çıkan yönetliğe yeniden baktım. İlgili bölümü aşağıya aktarıyorum

d) (Değişik:RG-25/3/2014-28952)(3) Harcamalar, hanenin gelir seviyesinin bir göstergesi olarak dikkate alınır. Emsal kira bedeli dışındaki harcamalar birinci fıkranın (a) bendine göre hesaplanacak gelir tutarından hiçbir şekilde çıkarılamaz.
http://engelliler.gen.tr/f7/2022-sayili-kanuna-gore-aylik-baglanma-yonetmeliginde-degisiklik-18198/

Burda kira bedeli dışındaki harcamalar diyor. Demek oluor ki ödenen kira gelirden düşülüyor.

Deniz-

Üye
Üye
2022 maaş hesaplamasında , evdeki iki engelli, 3 engelli sayılarak hesap ediliyor mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır o dediğiniz 2022 maaşında değil evde bakım maaşında yapılıyor.

septik

Editör
Editör
halil bey kira bedeli 2022 maaşında gelirden düşülerek hesaplama yapılıyor ama şöyle bir durum söz konusu kurumun verdiği bilgiyi söylüyorum kira düşülmesi için gerekli duyulduğu taktirde noterden kira sözleşmesi istenebilir dendi

Normal şartlarda kiracının ev sahibi ile yaptığı kira kontratı yeterli olması gerekir, fakat sizede kesin olarak noterden yapılan sözlemşe şart denmemiş zaten.

Deniz-

Üye
Üye
Evet arkadaşlar şimdi uyarınız üzere 2013 yılında çıkan yönetliğe yeniden baktım. İlgili bölümü aşağıya aktarıyorum

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-sayili-kanuna-gore-aylik-baglanma-yonetmeliginde-degisiklik-18198/

Burda kira bedeli dışındaki harcamalar diyor. Demek oluor ki ödenen kira gelirden düşülüyor.

Sayın Halil bey,Tekirdağ merkezde engelli bakım yardımı gelir gözüktüğü için engellimizin 2022 maaşı kesildi.Kira gider olarak düşülmedi,benim anlamadığım bu yasa her ilde farklı mı işliyor...? Bu konuda itirazımızı nereye yapmalıyız...yasa var uygulanmıyor...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlgili yasa metninin çıktısını alıp bulunduğunuz ildeki SYDV ye itiraz ediniz.

Tekerlekli Sandalye