Evde Bakım Aylığı Kesilmesi İle İlgili hesaplama

emre33

Üye
Üye
merhabalar 2012 yılında sigortalı işe girdim. 05.28.2013 tarihinde sosyal yardımlaşmadan
heyet geldi. gelir testine tabi tutulmamız gerektiğini izah ettiler.
gelir testinin sonucuna göre 4 kişik bir aileyiz ben o dönemde 750 lira aylık net maaş alıyordum.
ve diğer emekli yakınımda 900 lira emekli maaşı alıyordu. 900+750=1650 lira yapıyor
fakat öyle bir hesap yaptılar hiç bir şey anlamadım . maaş bodromda 830 olarak gözüküyor .fakat 750 lira aylık alıyordum. benim hesabıma göre 1692 tl'yi geçmemesi gerekiyor.
hesabımı yanlış yaptılar bugünde 8,872 lira geri ödeme istiyorlar hemde faiziyle 1 hafta içerisinde 24.06.2012 tarihinden 28.05 2013 tarihine kadar olan hesabı belirtiyorlar. bu nasıl sosyal devlet anlayışı 1 hafta içerisinde nerden bulup getirelim.bu durum çok rahatsız edici üstelik milli irade ve sosyal devlet anlayışı yıkılmış bitmiş olan bir devlet anlayışı bu durumda sulh ceza mahkemesine itiraz etsek yada kuruma dilekçe yazsak tekrar gözden geçirme veya iptal olma aksi durumda ödeme hususunda yardımcı olurlarmı ? nerden aldık ya bu bakım parasını hiç almasaydık bundan iyiydi aldık mağdur olduk

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu durumda 2013 yılı evde bakım maaşı kişi başına düşen gelir miktarı 487 liraydı ve kurum mutlaka bordrodaki miktarı göz önüne alır dolayısıyla sizin yaptıgınız hesaplama bordrodaki miktara göre olmalıdır, yapılan hesaplamaya göre kişi başına düşen gelir bu miktarı aşmamışsa cezalı duruma düşmezsiniz ve itiraz edebilirsiniz, ancak bordrodaki miktara göre yapılan hesaplamayla birlikte 487 lirayı geçiyorsa evet size ödenen parayı faiziyle gelir isterler alırlar

Tekerlekli Sandalye