Evde Bakım Aylığına Başvurduk Ancak Kurum Neticeyi Belirtmedi Ne Yapmalıyım?

FIRRO

Üye
Üye
Öncelikle Merhaba Oğlum Yuzde 84 Ağır Engelli Evde Bakım Aylığı İçin Başvurduk 08 Mart'ta Sonra Her Bilgileri Verdik Teslim Ettik Evraklar Tamam İdi 1 ay sonra Eve Heyet Geldi . Baktılar Heralde Bu da Olumluydu Bize Hesap Açmamızı Ve Elimize Kağıt Verdiler Sözleşme İçin Şu Tarihte Gelip İmza Atıcaksınız Dediler Gittik Attık İmza Fakat O Gün Sözleşmeyi Veremiyeceğiz Müdürün İmzalaması Gereklidir Dediler Ve 20 Gün Beklememizi Soylediler Su An 1 Aydan Uzun Süre Oldu . Olumlu Veya Olumsuz Bir Durum Yok SOSYAL Hizmetleri Aradığımda Birisi Hesabımı Kontrol Etmem Gerektiğini Subedeki Gelen Heyeti Aradığımda Sözleşmeyi Müdüre Sunduklarını ve 1 AY Boyunca Hesabınızı Kontrol Edin Eher Yatmıssa Olumlu .Yatmamışssa Olumsuz Sonuclanacağını Söyledi . Simdi Size Sormak İstiyorum Bu Durum Normal mi ? Gelir Düzeyimiz Belirlendiği Sınırı Gecmiyor Herhangi Bir Durumumuz Yok . Neden Bizi Bekletiyorlar ? Herkeste mi Boyle Bekliyor . Sözlesme imzalanmassa ne olur ? Nasıl Sonuclanır Sürec Nasıl İşliyor ? Simdiden Tesekkurler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sitemizde mayıs ayı evde bakım maaşı yatan iller var aşağıdan adresi gönderiyorum ordan kontrol ederek iliniz yattığında hesabınızı kontrol ediniz yatmışsa maaşı alın yatmamışsa kurumu arar neden yatmadığını neden onaylanmadığını sorarsınız, bana kalırsa yatacaktır maaşınız.

http://engelliler.gen.tr/f8/2013-mayis-ayi-evde-bakim-maasi-yatan-iller-20586/

FIRRO

Üye
Üye
Siz Beni Anlamamıssınız Hesap Acın Dediler Açtık Ama Sözlesme İmzalandı Müdürün Onayını Bekliyormus . Yane Ben Param Ne Zaman yatar felan demiyorum hic yatmadıki daha ilk defa alıcaz eher olursa birde 2 evimiz var gelir getirmiyor ve 300 tl dusuyor kisi bası gelir yane kisi basına dusen geliri gecmiyoruz . mal varlığının olması bunu etkilermi bakıcak olan kisinin mal varlığı var . benim bildiğim gelir getirmiyorsa kisi basına dusen geliri gecmiyorsa bağlanır . hesap acın diyeli 1 ay oldu arıyorum mudur imzalamassa belkide olumsuz olabilir diyolar bu sürec nasıl isliyor onu merak ediyorum bunu bilenler yazarsa memnun olurum .

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kişi başı düşen miktar olan 467 tl geçmediğini söylüyorsunuz. Hesap açmanızıda söylemişler şuana kadar olan süreç normal gözüküyor hesap açın denildikten sonra ortalama 1 ile 2 ay arası değişen süreler içinde onaylanıyor. Sizin kriterleriniz evde bakım maaşı için uygun gözükyor yani rapor oranınız, kişi başı gelir miktarı bu şartlar altında imzayı atacaklardır. Söylediğim gibi süreç biraz yavaş işliyor o yüzden beklemeniz gerekecek.

Tekerlekli Sandalye