Evde bakim ayliğinda bakima muhtaclik kriterleri

karbeyaz

Üye
Üye
zihinsel engelli kızımın evde bakım aylığı baglandı sonraki gelen heyet bakıma ihtiyacı yok diyerek aylığı kesti rapor sürekli engeli yüzde 70 zihinsel normalde sosyal incelemeye gelmeleri gerekmiyormu tekrardan bakıma muhtaçlığını neden sorguluyorlar senede 2 defa gelmelri gerekirken bakıma ihtiyacı yok diyerek aylık iptal oluyor bir heyet baglıyor diğeri iptal ediyor yönetmelik hakkında bilgisi olan varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Allah allah sizde işleyiş tersten olmuş. Norlmalde işleyiş şu şekildedir. Başvuru yapılır, başvuruda kişi başı gelirde bir sorun gözükmezse eve heyet gelir. Eve gelen heyet engelli yada hasta kişinin bakıma muhtaç olup olmadığına kanaat getirirse maaş bağlanır, kanaat getirmezse bağlanmaz. bakıma muhtaç kriteri veya değerlendirmeside şuna göre yapılıyor. Engelli yada hasta kişinin zorunlu ihtiyaçlarını veya hayatını tek başına idame ettiremeyecek düzeyde olması gerekiyor. Örneğin kişinin tek başına banyo tuvalet ihtiyacını karşılayamaması vb gibi.

karbeyaz

Üye
Üye
önce aylığı baglıyorlar 1 buçuk sene sonra gelip kesiyolar bakıma muhtac degil diye ben rapor cıkarıyorum gene kabul etmiyolar baska sehirde aynı raporla tekrar baglandı mahkeme actım sonra nedense 2. heyet tekrar aynı sebeble kestı zihinsel engelli rapor sürekli 4 rapor oldu hepside aynı yüzde 70

karbeyaz

Üye
Üye
napacagımı şasırdım iki farklı şehir bir heyet baglıyor bir heyet kesiyor 3.bir sehremi gideyim arap sacına döndü yönetmelikte boşluk varmış bir akıl verin

ramke84

Üye
Üye
Gelir durumunuz ile ilgili durum deilse %70 zihinsel engelli bir cocuk size muhtactir. Maasinizi kesen heyetin zihniyetini sorgulamak gerek gercekten.

karbeyaz

Üye
Üye
Deli olacam artik mersinde ayni sebeble kestiler 2sene aldim zeka yası 8 2 heyet baglamadi istanbula geldim baglattim ayni raporla burdada 1 bucuk sene aldim mersini mahkemeye verdikten sonra burdada kestiler hemde heyet eve geldikten 2 bucuk ay sonra

karbeyaz

Üye
Üye
Gelen heyet yüzüne bakip gidiyor adin ne yasın kac tüm sorular bunlar hepsi 5 dk tüm inceleme

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıma muhtaç kararında SHÇ heyetinin insiyatifi çok önemli. Açıkcası yönetmeliktede muğlak ifadeler var ve heyetin insiyatifine bağlı bir durum.

karbeyaz

Üye
Üye
Ama bu insiyatif bizi zor durumda bırakıyor bir heyet bagliyor bir heyet aylıgı kesiyor demekki olmamıs böyle kanunlar yönetmelikler insanı magdur edemez ederse o yonetmelikte sorun vardır

Tekerlekli Sandalye