evde bakım aylık kesilme rapor yenilenme talebi

ilyaskirmanci

Üye
Üye
merhabalar bugün shçek dan geldiler sürekli ağırlı engelli olan kardeşim zihinsel engelli rapor yenilenmesini talep ettiler fakat gelen memur zihinsel engelli olması artık yeni yönetmeilkte tekrar maaş almaya hak kazaznmış sayılmıyacak dendi rapor oranı ve ağır engelli ibaresi bulunsa dahi yürüyemeyecek hasta ve yatalak kişi olması lazım dendi böyle bir şey mümkünmü başına gelen varmı ?

bahar&emine

Üye
Üye
Benim kiziminda agir engelli ve zekasinin oldugu raporu vardi yenilenmesini istediler bende iki raporun birlesimini aldim fakat kurumdaki densizler alay eder gibi konusma yaptilar kizim yürüyemiyor butun bakimalrini ben yapiyorum ona ramen bana kesile bilir kesilmez devlet bize kes siyor diyerek devleti saboto ediyorlar bakanligi aradigimda bana surekli sureli butun raporlar ipatal edildi koronadan dolayi herkesten zaman icinde yenisi istenecek kurumdaki kisiyesadece raporunuzu vermeniz yeterlidir onun isi raporu sizteme girmesi kesilip kesilmeyecegine kendisi karar veremez dedi 144 de kontrol etire bilirsiniz sellamlar

Memet45

Üye
Üye
Benim kiziminda agir engelli ve zekasinin oldugu raporu vardi yenilenmesini istediler bende iki raporun birlesimini aldim fakat kurumdaki densizler alay eder gibi konusma yaptilar kizim yürüyemiyor butun bakimalrini ben yapiyorum ona ramen bana kesile bilir kesilmez devlet bize kes siyor diyerek devleti saboto ediyorlar bakanligi aradigimda bana surekli sureli butun raporlar ipatal edildi koronadan dolayi herkesten zaman icinde yenisi istenecek kurumdaki kisiyesadece raporunuzu vermeniz yeterlidir onun isi raporu sizteme girmesi kesilip kesilmeyecegine kendisi karar veremez dedi 144 de kontrol etire bilirsiniz sellamlar
Hemen cimere yazın o memurlar cimerden çok korkar kimse sizinle alay edemez Cimere yazın çok faydasını göreceksiniz

Memet45

Üye
Üye
merhabalar bugün shçek dan geldiler sürekli ağırlı engelli olan kardeşim zihinsel engelli rapor yenilenmesini talep ettiler fakat gelen memur zihinsel engelli olması artık yeni yönetmeilkte tekrar maaş almaya hak kazaznmış sayılmıyacak dendi rapor oranı ve ağır engelli ibaresi bulunsa dahi yürüyemeyecek hasta ve yatalak kişi olması lazım dendi böyle bir şey mümkünmü başına gelen varmı ?
Benim çocuk zihinsel engelli fiziksel hiçbir sıkıntısı yok 2014 yılında üniversite hastanesinde almış olduğum sürekli rapor var ve on senedir evde bakım maaşı alıyorum evde bakım maaşı da yatalak olacak diye bir kanun yok size bunu söyleyen memurların hiç bir şeyden haberi yok evde bakım maaşı a.b.c.d.diye kriterler var bunlardan birine tam bağımlı olması veya iki tanesine kısmen bağımlı olması yetiyor hakkınızı ararken araştırın öyle gidin biliyorum ki çoğu memur kanunlardan haberi yok

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Tam bağımlı yada ağır engelli ne demek o memurlar biliyor mu acaba bunu sorgulamak lazım.
Yürüyebilir ama bu durumda olan biri zihinsel engelli var ise yanında refakatçisi yokken tek başına hayatını sürdürebilir mi? İhtiyaçlarını kendisi bağımsız karşılayabilir mi? Buna bakmak yerine yürüyor diye maaş kesilir diyemez.

Memet45

Üye
Üye
Tam bağımlı yada ağır engelli ne demek o memurlar biliyor mu acaba bunu sorgulamak lazım.
Yürüyebilir ama bu durumda olan biri zihinsel engelli var ise yanında refakatçisi yokken tek başına hayatını sürdürebilir mi? İhtiyaçlarını kendisi bağımsız karşılayabilir mi? Buna bakmak yerine yürüyor diye maaş kesilir diyemez.
Uğur bey çoğu memur kanundan haberi yok bizzat kendim tecrübe ettim Uğur bey evde bakım kriterlerinde yatalak diye bir şey geçmiyor ihtiyaçlarını karşılama diye geçer günlük ihtiyaçları karşılayabilir veya karşılayamaz bunu gelen heyet değerlendirir bu yatalak hasta olur veya zihinsel engelli olur zihinsel engelli bakımı daha zordur evde yedirir icirirsin ama birde dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruyup kollaman gerekir yatalak hasta ka rnini doyurursun ihtiyaçlarını karşılar yatırırsın zihinsel engelli bakan kişi rahat rahat evde oturamaz ben dışarıda devamlı rafakat ediyom Allah'tan köyde oturuyomda şehire göre biraz daha işim kolay Allah herkesin yardımcısı olsun

Tekerlekli Sandalye