Evde bakım aylıkları kesiliyor. Yeni rapor isteniyor. Ağır engelli olanlara kısmı bagimli raporu verilerek aylıkları elinden alınıyor

Kader Aslan

Üye
Üye
Artık fakir muhtaclik aylığına yönlendiriliyor insanlar Sehrimde yüzlerce vatandaşın maaşı kesildi

okatur

Üye
Üye
bunun olacağı belliydi kendilerini övüyorlardı şimdi ne yaparlar, engelliler ellerindeki kuvvetin farkında değil, bi düşünebilseler..

Mert67

Üye
Üye
Artık fakir muhtaclik aylığına yönlendiriliyor insanlar Sehrimde yüzlerce vatandaşın maaşı kesildi
Bizim elimizdeki raporlarda sürekli yazıyor ne olacak, hem neyi gerekçe gösteripte kesiyorlar
Bizim elimizde sürekli raporu var hem devlet hastanesinden hem üniversite hastanesinden bu raporlar ne olacak ve neye istinaden kesiliyor yeni rapor isteniyor

Son düzenleme:

mt_44

Üye
Üye
Kazanılmış haklar korunur. Ancak şöyle bir madde var kişi veya kurumlarca yapılan itirazlar. Yani sosyal hizmetler kurumu sürekli raporu olan bir engellinin durumunu kendince bakıma muhtaç değildir diye düşünüp il sağlık kuruluna itirazda bulunup yeniden rapor isteyebilir ve bu engellinin kaderi O ildeki raporu verecek olan doktorların kararına bağlıdır tabi doktorlar sosyal hizmetler kurumu rapora itiraz ettiği için doktorlar onların lehine karar vermek durumunda kaldıkları için bu süreç engelli ve yakınları için çok zor ve meşakatli geçmektedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ekli dosyalar

• 20210528_151222.png
    20210528_151222.png
    186.1 KB · Görüntüleme: 471
Son düzenleme:

mt_44

Üye
Üye
Kazanılmış haklar korunur. Ancak şöyle bir madde var kişi veya kurumlarca yapılan itirazlar. Yani sosyal hizmetler kurumu sürekli raporu olan bir engellinin durumunu kendince bakıma muhtaç değildir diye düşünüp il sağlık kuruluna itirazda bulunup yeniden rapor isteyebilir ve bu engellinin kaderi O ildeki raporu verecek olan doktorların kararına bağlıdır. Tabiki sosyal hizmetler kurumu rapora itiraz ettiği için doktorlar'da onların lehine karar vermek durumunda kalırlar diye düşünüyorum. Vede bu süreç engelli ve yakınları için çok zor ve meşakatli geçmektedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Ekli dosyalar

• 20210528_151222.png
    20210528_151222.png
    186.1 KB · Görüntüleme: 204

Mert67

Üye
Üye
Kazanılmış haklar korunur. Ancak şöyle bir madde var kişi veya kurumlarca yapılan itirazlar. Yani sosyal hizmetler kurumu sürekli raporu olan bir engellinin durumunu kendince bakıma muhtaç değildir diye düşünüp il sağlık kuruluna itirazda bulunup yeniden rapor isteyebilir ve bu engellinin kaderi O ildeki raporu verecek olan doktorların kararına bağlıdır tabi doktorlar sosyal hizmetler kurumu rapora itiraz ettiği için doktorlar onların lehine karar vermek durumunda kaldıkları için bu süreç engelli ve yakınları için çok zor ve meşakatli geçmektedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Yani yenidenmi rapor istenecek bizlerden
Kazanılmış haklar korunur. Ancak şöyle bir madde var kişi veya kurumlarca yapılan itirazlar. Yani sosyal hizmetler kurumu sürekli raporu olan bir engellinin durumunu kendince bakıma muhtaç değildir diye düşünüp il sağlık kuruluna itirazda bulunup yeniden rapor isteyebilir ve bu engellinin kaderi O ildeki raporu verecek olan doktorların kararına için doktorlar onların lehine karar vermek durumunda kaldıkları için bu süreç engelli ve yakınları için çok zor ve meşakatli geçmektedir. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Kazanılmış haklar korunur derkeni anlamadım biraz konuyu açarmısın 100/80 agır özürlü sürekli rapor var bunlardandamı yeniden rapor istenecek

Mert67

Üye
Üye
Anladıgım kadarıyla sosyal hizmetler kurumu veya engellinin vasisi böyle bir talepte bulunursa yenidenmi rapor istenecek bizlerden

mt_44

Üye
Üye

Kazanılmış haklar korunur derkeni anlamadım biraz konuyu açarmısın 100/80 agır özürlü sürekli rapor var bunlardandamı yeniden rapor istenecek
Sürekli raporu olanlardan sadece kurum itiraz veya kişiler talepte bulunursa yeniden rapor alınır.

Anladıgım kadarıyla sosyal hizmetler kurumu veya engellinin vasisi böyle bir talepte bulunursa yenidenmi rapor istenecek bizlerden
Aynen öyle

Memet45

Üye
Üye
Hangi şehir bu ve sen nereden biliyon maaşı kesilen sana habermi veriyor o diyor kesiliyor bu diyor kesiliyor benim şehrinde böyle bir durum yok senin maaş kesildi herade

ahmet34

Üye
Üye
geçen sene başımıza gelenleri demıstım
yatalak engellımıze ragmen ve para yonunden almaya hakkımız olmasına ragmen
normalda agır engellı olmasına ragmen yanı yanında bırısıne muhtac olmasına ragmen...kısmı engellı raporu vermıslerdı
maas kesılınce,evde engellıyı kendı basına bırakarak iş arayıp ek gelır elde etmek gerektıgınıde demıstım
bashekım ıtırazı kabul etmedı,oysakı yatalak bakıma muhtac olan engellıyı gormuslerdı..
hatta maaşı almaya 5 gun kala maası hemen kesmıslerdı ama almaya gelınce 2 ay bekletıyorlardı...sorunlar çok
buraya yazdım,herkes tıkır tıkır parasını alıp sevınmeye devam edıyordu,kımsenın umrunda degıldı...eee ne oldu başınıza geldimi şimdi
birşey demeye gerek yok,neler çektiğimizi şimdi başkalarıda anlasın
fakırlık kagıdı yada dıger 2022 me neydı onlarada baktık,gelırın aşırı cok dusuk olacakkı alınsın gıbı bırsey yazıyordu..

bu işin en iyi çaresi işe gireceksiniz,bakıcı tutarsanız aldığınız maaşı bakıcıya vereceksiniz,siz bedavaya amale gibi çalışmış olacaksınız
ama bakıcı sigortamıda öde derse o zaman asgari ücret ve sigortası 1200 tl bide yemek ısmarlamanız lazım onuda düşünün
bu durumda sizin asgari ücret yeterli olmaz 2 işte çalışmanız gerekecek,geceleri taksicilik yapabilirsiniz ama uykusuz kaç gün yaşarsınız bilmem

yada işe giderken engellinizi toplu taşımada yanınızda götüreceksiniz..
devletin itirazlara pek çare şimdilik sunmuyor sanırım

sayfalar dolusu böyle şeymi olur dıye yazı yazdım.bu sıtede her ay evde bakım maası konusunu acar duzenlerdım maas kesıldı.bu siteyide bırakmıştım,moderatörlüğümde gitti normal üyeye döndüm

ek not: yüzde 4 engelli olana yanı kolunda platin varsa o zaman gıdıp 330 bın tl lık aracı 185 bın tl ye alabılıyor,devlet 120 bın tl bırden indirim yapıyor..ona gelince birşey yok tabi ama yatalak olanlara birşey var..yatalak olanlardada yuzde 90 sartı koyuyorlar..yuzde 80 olanlar hastahaneye nasıl gıdecek pekı..bunu araba bayidekı danısmanlardan ogrenebılırsınız

Son düzenleme:

Mert67

Üye
Üye
geçen sene başımıza gelenleri demıstım
yatalak engellımıze ragmen ve para yonunden almaya hakkımız olmasına ragmen
normalda agır engellı olmasına ragmen yanı yanında bırısıne muhtac olmasına ragmen...kısmı engellı raporu vermıslerdı
maas kesılınce,evde engellıyı kendı basına bırakarak iş arayıp ek gelır elde etmek gerektıgınıde demıstım
bashekım ıtırazı kabul etmedı,oysakı yatalak bakıma muhtac olan engellıyı gormuslerdı..
hatta maaşı almaya 5 gun kala maası hemen kesmıslerdı ama almaya gelınce 2 ay bekletıyorlardı...sorunlar çok
buraya yazdım,herkes tıkır tıkır parasını alıp sevınmeye devam edıyordu,kımsenın umrunda degıldı...eee ne oldu başınıza geldimi şimdi
birşey demeye gerek yok,neler çektiğimizi şimdi başkalarıda anlasın
fakırlık kagıdı yada dıger 2022 me neydı onlarada baktık,gelırın aşırı cok dusuk olacakkı alınsın gıbı bırsey yazıyordu..

bu işin en iyi çaresi işe gireceksiniz,bakıcı tutarsanız aldığınız maaşı bakıcıya vereceksiniz,siz bedavaya amale gibi çalışmış olacaksınız
ama bakıcı sigortamıda öde derse o zaman asgari ücret ve sigortası 1200 tl bide yemek ısmarlamanız lazım onuda düşünün
bu durumda sizin asgari ücret yeterli olmaz 2 işte çalışmanız gerekecek,geceleri taksicilik yapabilirsiniz ama uykusuz kaç gün yaşarsınız bilmem

yada işe giderken engellinizi toplu taşımada yanınızda götüreceksiniz..
devletin itirazlara pek çare şimdilik sunmuyor sanırım

sayfalar dolusu böyle şeymi olur dıye yazı yazdım.bu sıtede her ay evde bakım maası konusunu acar duzenlerdım maas kesıldı.bu siteyide bırakmıştım,moderatörlüğümde gitti normal üyeye döndüm
Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim

ahmet34

Üye
Üye
yatalakların maasıda kesılıyor duzeltmıceklermı.kısmı neymıs ya agır engellı ıste

yılma

Üye
Üye
Bu muhabbet 2,5yıldır var milletin aklını bulandırmayın

yılma

Üye
Üye
Benim kurumda tanıtığıma sordum öyle bir şey yok dedi

cellini

Üye
Üye
Benim kurumda tanıtığıma sordum öyle bir şey yok dedi
kurum öyle söylüyor de raporu veren sağlık bakanlığına bağlı .hastene heyeti raporlar artık ağır engelli var veya yok şeklinde değil bağımsız kısmi bağımlı ve tam bağımlı olarak veriliyor tam bağımlı raporu almak imkansıza yakın ölü veya ölmeye yakın hastaya veriliyor deneyin artı rapor oranının bile yüzde 90 üzeri olması bişey ifade etmiyor genelde yüzde 99 ihtimalle kısmi bağımlı oluveriyor raporun kısmı bağımlı ne demekse ne bağımlı ne bağımsız kısmıbağımlı

yılma

Üye
Üye
Süreli raporlar için geçerlimiş bu dediğiniz 2019 yılından beri var bu yasa zaten

cellini

Üye
Üye
Süreli raporlar için geçerlimiş bu dediğiniz 2019 yılından beri var bu yasa zaten
pandemi dolayısıyla rapor yenilemeler uzatıldı ve kısıtlı sekilde müracat verildi 1 sene sonra doğru mu yanlışmı yaşayarak herkez öğrenecek

Emel kılıç

Üye
Üye
Benim oğlumun ayağı 11 cm kısa yürüme breysi kullanıyor diğer ayağına göre ayakkabı numarası 5 numara küçük ayağı kalcasina kadar ince ama %20-29 verdiler geçen sene rapor aldığımızda %90 vermişlerdi ve kısalığı o zaman 6 cm di gittikçe artıyor kısalığı ama rapor düşüyor bu nasıl bişey ya ben anlamadım anlayan varmı en yüksek dereceden nasıl en aza düşüyor

Tekerlekli Sandalye