Evde bakım hizmeti almak için ne yapmalıyım?

enesemre

Üye
Üye
konuyu yeni öğrendim ve forumu araştırdım...fakat henüz ne yapacağımı nerden başlayacağımı anlayamadım

istanbulda ikamet ediyorum..felçli ve bunama sorunu olan babam için.annem vefat ettiği için evde bakımını üstlendim..yalnız bırakamadığım için çalışamıyorum...bu hizmetten yarlanma hakkım varsa neler yapmam gerektiğini ya da nerden başlayacağım konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

ayrıca kendimize ait bir ev,ve babamın emekli maaşı var...bu durum,benim maaş almama engel midir?çünkü boşuna uğraşmak istemiyorum..babamı birilerine bırakıp boşuna vakit kaybetmek lüks olacak benim için..son olarak sanırım babamın yüzde 90 engel raporu var..daha önceden çıkartılmıştı,neden çıkartmıştık hatırlamıyorum..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
O elinizdeki raporla sosyal hizmetlere başvuru yaparsanız evde bakım maaşı alabilirsiniz, bu maaşı alabilmek için elinizdeki rapor yeterli evdeki yaşayanların toplam gelirleriniz evd yaşayan kişi sayısına bölünce 510 lirayı geçmezse maaşı çok rahat alabilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
mehmet arkadaşımızın dediklerine ek olarak raporunuzu 2010dan sonra çıkartmış olmanız ve raporda ağır engelli bölümü ' evet ' olmalıdır

2010dan sonra raporu çıkartmış olmalısınız diyorum gerçi sorunda olmayabilir ama burası türkiye her ilde memurlar kendi kafalarına göre davranabiliyor siz en iyisi elinizdeki raporu sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumuna sorun sağlam adımlar atmış boşa uğraşmamış olursunuz aklınıza takılan herhangi birşey oldumu sorabilirsiniz allah kolaylık versin babanızada ALLAH şifa versin

enesemre

Üye
Üye
mehmet arkadaşımızın dediklerine ek olarak raporunuzu 2010dan sonra çıkartmış olmanız ve raporda ağır engelli bölümü ' evet ' olmalıdır

2010dan sonra raporu çıkartmış olmalısınız diyorum gerçi sorunda olmayabilir ama burası türkiye her ilde memurlar kendi kafalarına göre davranabiliyor siz en iyisi elinizdeki raporu sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumuna sorun sağlam adımlar atmış boşa uğraşmamış olursunuz aklınıza takılan herhangi birşey oldumu sorabilirsiniz allah kolaylık versin babanızada ALLAH şifa versin

çok tşk ederim..raporu tekrar çıkartırım...fakat babamın emekli maaşı 1200 tl..babamla yalnızız...yani 600tl ye geliyor kişi başına gelir..sanırım biraz zor yararlanmam bu hizmetten...

ayrıca fatura indiriminden bahsediliyor..ankara da benim durumumla aynı durumda olan bir bayan,elektrik su internet faturalarını indirimli ödediğini söylüyor..bu konuda bilginiz var mı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İnternet ve su indirimi var ayrıca gsm lerde de bazı indirimler mevcut elektrikte bir indirim yok, ayrıca evde 2 kişi yaşıyor ve 1200 alıyorlarsanız evde bakım maaşı alamazsınız, ayrıca kimlik çıkartırsanız toplu taşıma araçlarından da ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye