evde bakım için başvuru yaptık fakat ben evde yokken gelmişler

muhammet

Üye
Üye
merhabalar ben kaynanama bakıyorum evde bakım için bütün evrakları tamamlayıp teslim ettik iki ay içinde gelinecek dediler bu arada kendi babam ameliyat olunca mecbur olarak memlekete gittim bu arada yani 15 gün geçmeden gelmişler beni sormuşlar evdekiler babası ameliyat oldu bir kaç günlüğüne memleketine gitti demişler fakat herhangi bir şey demeden bir şeyler yazıp gitmişler.yani onaylandı veya onaylanmadı dememişler.bir sıkıntı olurmu yada başvurumuz red olabilirmi?yada yeniden gelirlermi?birde onaylanırsa parayı nasıl alabilirim.bu arada kaynanamın %98 raporu var. birde 3 aylık maaş için başvuru yapmaya gittik eğer hasta birinin sigortasından yararlanıyorsa maaş bağlanmaz deyip bizi geri çevirdiler başvurumuzu almadılar neden acaba sigortadan yararlanınca hastaya maaş bağlanmıyormu?(annem babamın sigortasından yararlanıyor ve 66 yaşında yatalak)yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 Maaşı almak için hiç bir sosyal güvencenizin olmaması gerekmekte. Ve fakat (yanlış hatırlamıyorsam) son yönetmelikte yakınlarının sigortasından sağlıktan yararlananlar için bu kısıtlama kaldırıldı. Bakım maaşı için bişey diyemeyiz. Yapılacak en doğru şey bulunduğunuz ildeki gidip sormak.

sinandeniz

Üye
Üye
benim hiç bir sigortadan yaralandığım yok malım yok anamdan doğduğumdaki gibi cım cıplağım yinede maaiş vermiyorlar

Tekerlekli Sandalye