Evde Bakım İçin müracaatda ekonomik yönden red geldi ne yapmalıyım ?

arslanbey

Üye
Üye
Babamın %92 ağır özürlü raporu var ve evde bakım için müracaat etmiştik.Bugün telefonla aradım posta yoluyla hiç bir şey gelmedi ekonomik yönden itiraz edildi dediler evde toplam sayımız 7 kişiyiz ve babam emekli maaş 960 bende asgari ücretle çalışıyorum.Ben itiraz etmek istiyorum nereye itiraz edecegim ve nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2013'ün ikinci 6 ayı için kişi başı gelirin 487 tl yi geçmemesi gerekmekte. Ona göre hesaplayın bu rakamı geçmiyorsanız SHÇ e giderek itiraz edin.

arslanbey

Üye
Üye
ilgili tarihli dilekçenize istinaden yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde 30/07/2006 tarih ve 26244 sayılı resmi gezetede yer alan '' Bakıma muhtaç özürlülerin tespiti ve bakıma hizmet esaslarının belirlenmesine ilişkin yönetmelik'in madde 2 (değişik:RG-23/10/2007-26679) belirtilen ailede ailede kişi başına deüşen ortalama aylık gelir tutarı bir aylık net asgari ücret tutatırının 2/3'inde fazla olması nedeniyle bakım hizmetleri değerlendirme heyetince talebiniz ekonomik yönden uygun görülmemiştir.
Bize gelen red kağıdı bu şekilde buna nasıl bir itiraz dilekçesi yazılır yardımcı olursanız sevinirim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@arslanbey, bakın siz kişi başı geliri aşmışsınız. Eğer gerçekten aşmışsanız itiraz etsenizde bir sonuç alamazsınız. SHÇ sizin tüm gelirlerinizi görüyor zaten. Atıyorum ailede emekli olan varsa onun aldığı emekli maaşı, çalışan varsa aldığı maaş miktarı hep bellidir. Siz önce onların toplamını bi hesaplayın. Onlar 2013 yılı 2. 6 ayı için 487 tl'yi geçmemesi gerekmekte. Eğer geçmiyorsa bir dilekce ile SHÇ e başvurup itiraz edeceksiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
hanede 7 kişiyiz diyorsunuz halil beyinde dediği gibi eyer hanenize giren tüm gelirin toplamı 3409 TL yi geçmiyor iseniz kuruma bir dilekçe ile itirazda bulunun o size gönderilen red kağıdınıda saklayıp muhafaza edinin olurda kuruma yapacağınız itiraz hakkıyla sonuçlanmaz ise hakknızı yargıda ararsınız ve yargıda hak ararkende o elinizdeki red kağıdı delil olur ve işiniz daha kolay ilerler ve sonuçlanır kolay gelsin

arslanbey

Üye
Üye
İyi geceler bu konuyu düzeltmek istiyorum.Evde 7 kişiyiz demiştim ama ben SHÇ annem ve babamı göstermiştim sadece aile toplum kağıdında bende babamın üzerine göründüğüm için doğal olarak benim maaşımda göründü sonuç olarak üç kişi göründü ve istenilen miktar fazla oldu ve red geldi en son kasım ayında bas vurmuştum tekrar baş vurma hakkım varmı öğrenebilirmiyim.Tekrar baş vurma hakkım varsa eşim ve çocuklarımıda göstermek istiyorum.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde kaç kişi yaşıyor iseniz bunu belgeleyen evrakla birlikte itirazınızı yapabilirsiniz. Kişi başı düşen miktar 2014 itibari ile 510 tl olarak belirleniştir. Eve giren bütün geliri hesaplayıp kişi başına böldüğünüz zaman bu miktar aşılmıyor ise itirazda bulunabilirsiniz.

arslanbey

Üye
Üye
Bu red 2013 kalma hala red etme hakkım varmı yoksa yeniden tekrar başvurabiliyormuyum.Ayrıca aynı adresde toplam 7 kişiyiz ama ben evrakları sadece annem ve babam için yapmıştım evde yaşanyan belgelemek için nufus kayıt örneği yeterli olurmu.?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Nufus kayıt örneğini alıp kurumu iletiniz. Yeterli olacaktır.

arslanbey

Üye
Üye
Ben herhalde kendimi anlatamıyorum.İlk başvurumda sadece annem ve babam olarak başvurdum sonradan kendi ailemide (eşim ve çocuklarım ) katabilirmiyim yoksa ailem için de ayrı bir dosya dolandırmama gerek varmı hala itiraz etme hakkım varmı.Nasıl bir itiraz dilekçesi yazabilirmiyim yol göstere bilirmisiniz veya örnek verebilirmisiniz.

caresiz34

Üye
Üye
evde yasayan herkesin gelir hesabına dahil edilmesi icin nufus mudurlugunden herkesin aynı adreste olduguna dair vukuatlı nufus ornegi almalısınız

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet daha önce anne baba olarak yaptıgınız bildirimi eş ve çocuklar olarakta ekletebilirsiniz, nüfustan alınacak evrakı iletmeniz yeterli olacaktır bi evrak dolandırmaya gerek yok

Tekerlekli Sandalye