Evde bakım kontrolüne gelen heyet Hk.

Heyetin yeni engelli raporu çıkartılmasını isteme sürecinde Yeni rapor çıkana kadar maaş yatarmi yoksa direk kesilir mi maaş

Maaş ödemesi askıya alınabilir yada devam eder tamamen kesilmez. Sizin çok beklemeden rapor işlemini tamamlamanız gerekli

Maaş ödemesi askıya alınabilir yada devam eder tamamen kesilmez. Sizin çok beklemeden rapor işlemini tamamlamanız gerekli
Bana denilen Sürekli olan engelli raporumu yenilemek için yazı yazılacak sisteme yüklenecek denildi yazışma bir yada iki ay surebilirmis sağlık bakanlığıyla yazışma olucak heralde maaşla alakalı da birşey diyemem dedi görevli eve dilekçe gelicegini söyledi hangi hastaneye sevk edileceksem Acaba bunlar rapor teyiti yapicaklardA beni telaslandirdilarmi
Keşke raporunuzu bitmesine 3 ay kala işlemlere başlasaydınız ben hep öyle yapıyorum
Özge hanım benim sürekli olan raporumu kendilerinin belirleyecekleri hastanede tekrar heyete girerek yenilememi söylediler benim süreli raporum üçüncü seferde sürekli olarak verildi e nabızda da yüklü dedim ama yeni yönetmeliğin değiştiğini söyledi hanım efendi yoksa halimiz durumumuz ortada BENCE BÜTÜN ESKİ RAPORLAR BU ŞEKİLDE ZAMANLA YENİLENECEK

Bana denilen Sürekli olan engelli raporumu yenilemek için yazı yazılacak sisteme yüklenecek denildi yazışma bir yada iki ay surebilirmis sağlık bakanlığıyla yazışma olucak heralde maaşla alakalı da birşey diyemem dedi görevli eve dilekçe gelicegini söyledi hangi hastaneye sevk edileceksem Acaba bunlar rapor teyiti yapicaklardA beni telaslandirdilarmi

Özge hanım benim sürekli olan raporumu kendilerinin belirleyecekleri hastanede tekrar heyete girerek yenilememi söylediler benim süreli raporum üçüncü seferde sürekli olarak verildi e nabızda da yüklü dedim ama yeni yönetmeliğin değiştiğini söyledi hanım efendi yoksa halimiz durumumuz ortada BENCE BÜTÜN ESKİ RAPORLAR BU ŞEKİLDE ZAMANLA YENİLENECEK
Anladım bizimkileri 2 yıllık verdikleri için sizide öyle sandım umarım maaşınız kesilmez

Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.

Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.
1- Engelli raporunuzda "ağır engelli" yada yeni yönetmelik ile değişen "Tam bağımlı" yazması gerekli
2- Asgari ücretin kişi başı düşen gelir 3/2sinden fazla olmayacak
3- Kişisel ihtiyaçlarınızı yeme içme bakım duş için yardım bakıma ihtiyacı olunması gerek
İki durum mevcut olup başvuru yapıldıktan sonra eve gelen heyet değerlendirme sonucunda onaylanırsa maaş bağlanması için sizden ziraat bankası yeni hesap açıp kendilerine bildirilmesini söylüyorlar

Raporda bu isaretli

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-09-30-22-29-39-565-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    Screenshot_2022-09-30-22-29-39-565-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    269 KB · Görüntüleme: 138
Geri