evde bakım kriteleri günlük ihtiyaçları karşılama

bekir3560

Üye
Üye
slm ben anneme evde bakım ücreti almak için uğraşıyorum hastaneden yüzde seksen iki ağır engelli evet raporu verdiler başvurdum başvuru esnasında memurların aşağalayarak konuşmasından rahatsız olup bimere şikayette bulundum ve eve tartıştığm memurlar geldi ve sonuç olarak rapora kişi günlük ihtiyaçlarını tek başına giderebilir maaş bağlanamaz yazmışlar şimdi benim merak ettiğim hasta yatalak olması gerekmiyo diyolar annem yatalak değil fakat yemek yapamıyo banyo yapamıyo hiç bir elektronik eşyayı kullanmasını bilimyo çamaşır makinsi gibi tuvaletine gidiyo önüne konan yemeğim yiyebiliyor şimdi annem bakıma muhtaçmı değilmi zeka ilede ilgili sorunları var raporda belirtili bilgi verirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıma muhtaç kişinin yaşamını "bir başkasının yardımı olmadan" yapamaması gerekir. Burda daha çok kişinin banyo, tuvalet gibi ihtiyaçlarını tek başına yapıp yapamadığına bakılıyor.

bekir3560

Üye
Üye
anladım hocamda annem sadece önüne konan yemeği yiyo ve tuvalet ihtiyacını giderebiliyor diğer bütün işleri ben ve teyzem yapıyoruz banyosunu teyzem yaptıryo elbiselerini teyzem değiştiryo yıkıyobu şartlarda olmaz diyorsanız itiraz etmeminde bi anlamı yok galiba çünkü hasta elini kolunu oynatabiliyosa merdivenleri çıkabiliyorsa yemeğini yiyebiliyorsa olmaz dedi izmir il şube müdürü

kaocan07

Üye
Üye
slm ben anneme evde bakım ücreti almak için uğraşıyorum hastaneden yüzde seksen iki ağır engelli evet raporu verdiler başvurdum başvuru esnasında memurların aşağalayarak konuşmasından rahatsız olup bimere şikayette bulundum ve eve tartıştığm memurlar geldi ve sonuç olarak rapora kişi günlük ihtiyaçlarını tek başına giderebilir maaş bağlanamaz yazmışlar şimdi benim merak ettiğim hasta yatalak olması gerekmiyo diyolar annem yatalak değil fakat yemek yapamıyo banyo yapamıyo hiç bir elektronik eşyayı kullanmasını bilimyo çamaşır makinsi gibi tuvaletine gidiyo önüne konan yemeğim yiyebiliyor şimdi annem bakıma muhtaçmı değilmi zeka ilede ilgili sorunları var raporda belirtili bilgi verirseniz sevinirim

İtiraz edin rapora

Tekerlekli Sandalye