Evde bakım maaş hesaplamasına 2022 maaşı dahil ediliyor mu?

alpaçino

Üye
2022 evde gelıre dahıl edılıyormıu tşk halıl yılmaz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 Maaş başvurusuna evde bakım maaşı dahil edilmemekte olup, evde bakım maaşına 2022 maaşının aylık ortalaması dahil edilmektedir.

alpaçino

Üye
gelır hesabı

halıl abı babam 1560tl alıyo,ben 3 ayda bır,2 altı ay için,391 tl alıyorum evde 4 kısıyız lutfen bıze yardım et abı ,gelır hesabını geçıyomu

alpaçino

Üye
ayrıca ben oglumla kat ıkıde kalıyorum elımde belgem var annem babamla kat 1 ıkamet edıyo,bu nasıl olur ayrı yerde ıkamet ettıgımız halde onların gelır hesabını bızımle bır tutarlar ne yapmalıyım bımere sıkayet ettım

septik

Editör
Editör
Sizin şahsınıza veya oğlunuza ait bir gelir yoksa.
Resmi anlamda adresinize kayıtlı olanlar 2022 maaş başvurunuzda geçerli olmalı adres belli orada yaşayan belli ve o hanenin geliri söz konusu olmalı.
En çok kira sözleşmeniz olmadığını varsayarsak kısaca kira vermeden o evde kaldığınızı düşünürsek yaşadığınız hanenin rayiç bedelinin 240/1 size gelir sayılıyordu.
Bu durumda 243x240=58.320tl evinizin rayiç değeri olması gerekir. Rayiç değer belediyenin belirlediği değerdir ve piyasa fiyatının altındadır.

alpaçino

Üye
yok abı ev koyde,bımere sıkayet ettım,ama valılık kaymakamlıgımızı bıldırım tarıhı yanı benım şikayetım uzerıne valı kaymakamı donuş yaptı gosterıyo,bımer sorgulamada,ama arayan soran yok ne yapmalıyım

septik

Editör
Editör
Siz ısrarla takip edin telefonla veya bizzat giderek son durum hakkında bilgi alımaya çalışın sonuç olumsuz çıksa dahi yeni çıkmasını beklediğimiz yasa ve yönetmelik yayınlandığı tarihten sonra tekrar müracat edersiniz.

Tekerlekli Sandalye