Evde bakım maaşı açıklama yapılmadan bağlanmadı

ÖmürBirUmut

Üye
Üye
Ben % 89 spino serebeller dejenerasyon aşırı derecede ataksisi olan ağır engelli raporu malulen emekliyim Aralık 2017 yılına kadar iki yıl civarında evde bakım parası almış ve kişi başı gelir ortalaması aştığı belirtiliyor ödenen paralar geri istenmişti . Evde 4 kişi idik eşim ben ve iki çocuğumuz. Çocuklar iş nedeniyle başka adrese taşındı. Şimdi eşim ben ve ailemizde yeni doğan çocukla üç kişiyiz 1700 lira emekli maaşı ve 200 lira kira geliri kalmaktayız. Tekrar başvuruda bulunduk bağlanmadı açıklama yapılmadan cevap evinize gönderilecek denildi iki ay kadar gelmeyince telefonla sorgulama yapılınca dilekçe vermemiz gerektiği başka heyet gelmesi için denilmiş ve başka ilçeden başka heyet eve gelip bir hafta içinde sonuçun adrese bildirilecek söylenmesine rağmen cevap gelmedi sorgulama yapılınca net bir cevap açıklanması yapılmayıp beklememiz gerektiği söylendi Bizim şimdi ne yapmamız yada nereye nasıl bildirmemiz gerekiyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir dilekce ile başvurup tarafınıza yazılı cevap verilmesini isteyin. Bu tür işlemlerde sözlü yanıtın hiç bir önemi yoktur. Direk dilekçe ve yazılı yanıt isteyin.

Tekerlekli Sandalye