Evde bakım maaşı ağır engelli sorunu

aqbc12

Üye
Üye
Arkadaşlar acil yardım edin lütfen ben 1998 yılında trafik kazası geçirdim ve belden aşağı felçliyim ve hissetmiyorum 21 yıldır yürüyemiyorum sürekli hasta bezi ve sonda kullanıyorum kendi başıma banyo vs 1 bardak su bile alamam tekerlekli sandalyedeyim 2007 yılında evde bakım maaşı için rapor çıkardım ağır engelli sürekli ve %83 verdiler evde bakım bağlandı 3 ay önce adres değişikliği yaptık 2022 maaşım durduruldu kaymakamlık raporun sürekli olduğu için itiraz ederek yenilemen gerek raporda 2022 maaşı yazması gerekiyormuş dedi neyse il sağlık müdürlüğüne 2022 maaşı diye itiraz dilekçesi verdim birinci hastanede heyet %91 ağır engelli hayır dediler evde bakım maaşım kesilebilir aile sosyal de 2007 ağır engelli evet sürekli raporum var hakem hastaneye sevk edildim bütün doktorlara anlattım durumumu ağır engelliyim dedim heyete girdiğim de hiç bişey sormadan çıkardılar cuma günü gel raporunu al dediler sizce yine ağır engelli hayır derler mi yoksa değişir mi birinci hastane neye göre hayır verdi hangi kafa yapısıyla verdiler ne yapmalıyım çok madurum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kuvvetle muhtemel bu sefer "ağır engellidir" ibaresi eklerler diye düşünüyorum.

aqbc12

Üye
Üye
Teşekkürler cevap verdiğiniz için peki yine hayır verirlerse başhekimliğe çıksam düzeltir mi yada sosyal hizmetlerden evde bakım için bi yazı yada götürebileceğim madde var mı ağır engelli ibaresi için

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=23127]aqbc12[/MENTION]
Başhekimliğe çıkarak ağır engelli hayırsa evet yaptıramazsınız buna kurul karar verecektir. Siz ilk hastaneden evetve ikincidende hayır alırsanız bildiğim kadarıyla iki farklı sonuç çıktığından dolayı 3. hakem hastaneye sevk edilirsiniz. Oranın vereceği karar kesindir itirazınız ancak yargı yoluyla yapılabilir.

Tekerlekli Sandalye