Evde Bakım Maaşı Alabilmenin Kriterleri Nelerdir?

blue18

Üye
Üye
iyi günler. benim danışmak istediğim bir kaç konu var arkadaşlar. annem iki diz protez kalca kırığı ve obezite ile heyete girdi.. cuma günü heyet sonucunu alacağız. ancak evde bakım ücreti kriterlerine uyuyormuyuz pek anlayamadım doğrusu. evde yaşayan babam, özürlü annem ve oğlum var. oğlum bağkur lu ben ise bekar olarak başka bir evde ikamet ediyorum. eve giren tek maaş babamın emekli aylığı 849 tl. bu şekilde kriterlere uygun oluyormu yoksa ücreti alamıyormuyuz ? birde bağkur lu olan oğlum kişi başına düşen geliri etkiliyormu ? onlara yardım için o evde ikamet ediyor .. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastanenin vereceği raporda ağır özürlü ibaresi olması şart raporu kontrol edin ağır özürlü kısmında "evet" işaretli olmalı, haricinde evde yaşayanların toplam gelirlerini evdeki kişi sayısına bölünce 448 lirayı geçmemesi gerekiyor maaşı alan yada maaşın verileceği kişinin emekli olmasının maaşa engeli yok.

blue18

Üye
Üye
üstad sormak istediğim şu; bakım ücreti almak istediğimiz annemle aynı evde yaşayan oğlumun geliri ( kendisi bağkurlu ) kişi başına geliri etkilermi ?

Tekerlekli Sandalye