Evde bakım maaşı alan annem 2022 maaşı alabilirmi

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticilerim ve degerli üyelerim annem bana bakıyor bakıcı maaşı alıyor annemin şeker hastası insülün bagımlısı astımı var ve tansiyonuda var acaba 2022 maaşı alabilirmi bakıcı maaşını etkilermi vereceniz cevaplar için teşekkürler

septik

Editör
Editör
Aslında 2022 maaşı alabilir yönünde bir cevap yazmıştım ikinci kez kontrol ederken sorunuzu doğru anlayamadığımı farkettim.

2022 Maaşı alanların belirli bir geliri olması durumunda bu maaş verilmiyor.

Yanlız bakım maaşını gelir olarak kabul edilmediğini biliyoruz eğer annenizin yaşadığı adresteki kişilerin bakım maaşı hariç diğer tüm nakit gelirleriniz ve mal varlıklarının rayiç değerlerinin 240/1 i yine aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölündüğünde çıkacak rakam 2014 yılı muhtaçlık sınırı olan 255 tl altında ve %40 ve üzeri bir sağlık raporu alması durumunda sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına anneninizin bakım maaşı aldığını belirterek müracat edin daha kolay bir yöntemle 144 nolu ücretsiz hattı arayarak bilgi alın veya sydv ye telefon ederek bilgi edinin.

haykolik

Üye
Üye
septik abi annem insülün bagımlısı tansiyonu var birde astım hastası bu oranlara göre alabilirmi acaba yüzde 40 babam çalışmıyor sadece ben bakıcı maaşı ve 2022 alıyorum gelire geçmiyor herhalde bu maaşlar ama annem bu hastalıklarından dolayı acaba yüzde 40 rapor alabilirmiyiz birde annem bakıcı oldugu için rapor alsak bile maaş baglanırmı yani olmaz derseniz hiç ugraşmayalım rapor çıkarmaya

septik

Editör
Editör
İnsülün bağımlısı demişsiniz şeker hastalığı oldukça yüksek seviyede diye düşündüm fakat tabi düşüncelerde kalan tahmin olur tansiyon rahatsızlığıda var bu konudaki kararı doktorlar verebilir ne desem boş olur.

2022 Maaşı son yönetmelikle baya zorlaştı gerçi geçmiş yönetmeliktede bahsi geçen 2022 almak için sgk primi yatırmaması ve ayrıca belirli bir miktarı geçmeyen bir geliri olmaması gerekir diye belirtilmişti şu an net miktarları veremiyorum.

2022 maaşı gelirinize ekleniyor sadece burslar ve bakım maaşı gelire eklenmiyor sorun şurda gelire eklenmeyen bakım maaşı 2022 maaşı almak için engelli bakıcının kişisel geliri olarak kabul ediliyormu ediliyor ise neden gelirlere eklenmiyor.(çünki 2022 maaşı gelilere eklenmekte )

Bu konuda yönetmelikte net bir madde göremedim siz 144 nolu ücretsiz hattan bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz olmadı netten yaşadığınız yerin sydv tel nosunu alarak telefon ederek konyu detaylı sorun

Tekerlekli Sandalye