Evde bakım maaşı alan araba alırsa bakım maaşı kesilmez

kaptan tito

Üye
Üye
bakım parası alan birinin arac alması maaş kesilirmi konusu her kafadan bir ses cıktıgı için BİZZAT GİTTİM GÖRÜSTÜM.

benim 2009 yılında sosyal hizmetlere bildirdiğim 30.000 tl lik aracım mevcut.yetkiliyle görüstüm %93 oğlumun raporundan yararlanmak istiyorum elimdeki bu aracı satacagım yeni araç alacağım sakıncası olurmu dedim.kredi cekecekmisiniz dedi yok 6.000 tl üstüne nakitim var.sorun yok beyfendi alabilirsiniz dedi sizin zaten üstünüze beyan ettiğiniz bir araç var sizin için bir sıkınıntı yok.LAKİN BİZİM İÇİN SORUN OLANLARI İZAH EDEYİM .
ÖRNEK::bize ailenin 900 tl maaş oldugunu beyan edip.araç için 1200 tl kredi cekenler oluyor bunun izahati yok.resmen yalan beyanda bulunduklarını biz sistemden görüyoruz dedi. böyle durumlarda incelemeye alıyoruz yalan beyandan ödediklerimizide geri alıyoruz dedi.bu kadar acık ve nether şey ortada.
sosyal hizmetlere eski araç beyanınız varsa üstünede az bir miktar koyuyorsanız sorun yok.beyanınız yoksa meblag yüksek olmamak kaydıyla yine sorun yok.ve en önemlisi çekeceginiz kredi miktarı ordaki beyanınızdan yüksekse ve yakın miktarsa onlar sitemden zaten görüyor.

Tekerlekli Sandalye