Evde bakım maaşı alan bir kişi bankada kredi çekebiliyor mu?

BURSAYAREN

Üye
Üye
Mrh bişey soracağim mümkünse....bir arkadaşim bakim parasi aliyor,çocuğunu birakip bankaya gidemiyor burdan sizlere sormami rica etti..az bi biktar tplu paraya ihtiyaci varmiş kizi için acaba ziraat bankasi kredi şeklinde para veriyormu aldiği maaş üzerinden..bir bilen varsa cevaplarsa sevinirim...kendisine ileticem ona göre yol izleyecek..kizi biraz ağir olduğu için dişari çikamiyor...hepinize teşşekkürler şimdiden..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşının kesilme ihtimali söz konusu olduğundan dolayı bankalar sıcak bakmıyoru ziraat bankası bu işe pek sıcak bakmayabilir, ancak başka özellikle özel bankalarla görüşmenizi öneriyorum, belki 2-5 bin arası birşey alınabilir, ayrıca engellinin kendisine ihtiyaç yok bu para bakıcı kişiye verildiğinden annesi gidip kendisi başvuru yapabilir.

BURSAYAREN

Üye
Üye
teşekkür ediyorum hemen ileteceğim arkadaşıma...çok sağolun

kadirekinci

Üye
Üye
Ziraat bankası evde bakım maaşını gelir belgesi olarak kabul etmiyor ve kredi çekebilmeniz için emekli maaşını Ziraat bankasından alan bir emeklinin kefil olması şartını koyuyor.

Kredi çekecek arkadaşınız daha önce veya şimdi kredi/kredi kartı almış ve ödemelerini düzenli yapmışsa, birçok özel bankadan anında kredi alabilir.

yasminn

Üye
Üye
üzgünüm arkadaşım maalesef evde bakım maaşına güvenmiyorlar. benim emeklilik için doğum borçlanması ödemem gerekiyor, o doğum borçlanması belgesini, malulen emeklilik ile ilgili tüm evrakları ziraat bankasıda dahil olmak üzere 3 özel bankaya sundum, yani "emekli olacağım, maaşımı sizin bankadan alırım" desemde hiç biri kredi vermedi. editörün söylediği gibi bu maaşın kesilme ihtimali olduğu için dikkate almıyorlar.

Tekerlekli Sandalye