Evde Bakım Maaşı alan kişi yerine ayda birkaç gün başkasını gösterebilir mi.

Gulcin

Üye
Üye
Herkese merhaba , ben yeni üye oldum ve bir sorum var,bana yardımcı olursanız sevinirim.
Babam annemden dolayı evde bakım maaşı alıyor,babam emekli ancak ayda 4-5 gün çalışacağı
bir iş var,bu çalıştığı sürelerde ssk yapacaklar.
Babamın çalıştığı günlerde anneme bakıcı olarak ayda 4-5 gün başkasını gösterebilirmiyiz.
Bununla ilgili neler yapmamız gerekir.
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Emekli olan kişiye ayrıca sigorta yapılıyormu bu konuda yanılıyor olabilirsiniz? gelelim sorunuza baba 4-5 gün çalışacaksa ki kurumun gelme ihtimalini yada birisinin şikayet etme olasılıgını düşünürsek riskli bir durum olur ancak en mantıklı yol bakıcıyı degiştirmek olur, ancak aşağıda vermiş olduğum linkteki kişileri yeni bakıcı olarak tayin edebilirsiniz, babanın hem bakım maaşı alması hemde başka yerde çalışması kurumun bunu tespit etmesi sakıncalı olur, kuruma bu durumu bildirmesi halinde 4-5 gün çalışacak kişiyi bakıcı olarak kabul edeceklerini sanmam neticede bakıcı bir şekilde ihmal etmiş olacak.

http://engelliler.gen.tr/f8/evde-ba...ilir-kimler-gelir-hesabina-dahil-edilir-1404/

Gulcin

Üye
Üye
cevabınız için teşekkürler,
bu arada artık emeklilere de bir işte çalıştıklarında sigorta yapılabiliyor ve maaşları kesilmiyor,sadece kendilerine ait bir iş yeri açarlarsa belli oranda kesinti yapılıyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım doğrudur, yani sizin yapacağınız en sağlıklı yol bakıcıyı degiştirmek olur...Bu arada babanız işe başlarsa onu kuruma bildirmesi gerekiyor ve kişi başına düşen gelir oranı aşılırsa maaşı yine kesilebilir.

Tekerlekli Sandalye