Evde Bakım Maaşı alan kişinin banka hesapları kontrol ediliyor mu?

MaSKeLi_GöKhaN

Üye
Üye
Evde bakım ücreti alan kişinin banka hesapları kontrol ediliyor mu mesela ziraat bankasında maaşı çekiyoruz başka banka hesaplarına bakılıyor mu bilen var mı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıcı olarak gösterilen kişinin diğer bankalardaki hesaplarının kontrol edilip edilmediğini soruyorsan, bana göre ediliyordur. Günümüzde çoğu kurum otomasyona geçti. Tek tıkla xx kişiye ait tüm hesaplar, hesap hareketlleri görülebilir.

MaSKeLi_GöKhaN

Üye
Üye
çok tşk ederim cvp verdiğiniz için peki hocam bakıcının haricinde ailesinde kim varsa onlarında hesaplarına bakılıyor mu ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir yanlış anlamayı düzelteyim. Bakıcı olarak gösterilen kişinin tüm hesap hareketleri kontrol ediliyor diye kesin bir şey söylemiyorum. Fakat bana göre kontrol ediliyor. Bu benim kişisel fikrim. Doğruluğuna dair net bir şey söyleyemem. Diğer soru için herhangi bir fikrim yok.

MaSKeLi_GöKhaN

Üye
Üye
sn , Halil Yılmaz cvp için tşk ederim ben ALO 183 AİLE, KADIN, ÇOCUK, ÖZÜRLÜ VE SOSYAL HİZMET DANIŞMA HATTI

az önce aradım shçek kurumu tarafından evde bakım alan kişinin banka hesaplarına bakma yetkisi yokmuş. ve onunla beraber aynı evde yaşayanlar içinde araştırma yapılmıyor cevabı aldım. dileyen herkes 183 ü arayabilirler.

Tekerlekli Sandalye