Evde bakım maaşı alan kişiyi bakım merkezine yatırmak

Kutadgu Bilig

Üye
Üye
Öncelikle herkese sevgiler,saygılar.Yaklaşık 5 senedir babamın alzheimer hastalığı sebebiyle evde bakım maaşı almaktayız.Asıl bakıcı olan annem ile birlikte babamın bakımını gerçekleştiriyorduk ancak annem geçen sene kanser denen illete yakalandı.Çok şükür ameliyat-tedaviler sonucunda büyük bir sıkıntı yaşamadan hastalığı atlatmıştı ama malesef tekrar bu illete yakalandı.Bu seferki hastalık daha da ciddi.Babamı devlete ait rehabilitasyon merkezlerinden birine yatırmak istiyoruz ama bu konuda sosyal hizmetlerden 2 gündür telefonla bilgi alamıyorum.Evde babama ek başıma baktığım için gidip bilgi alma şansımda yok.Evdeki 2 hastaya tek başıma bakamayacağım için malesef bu kararı almak zorundayım.Evde bakım maaşının kesileceğini biliyorum ama bu merkezlerin ne kadar güvenilir olduğu konusunda bir bilgim yok.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dediğiniz gibi bakım maaşınız kesilir. Diğer sorunuza gelince evet TV haberlerinde vs bakım merkezlerinde hastalara kötü muamele yapıldığı haberleri duyuyor okuyoruz ama bence bunlar çok istisnai durumlar. Bugün çoğu bakım merkezi kapalı devre kamera sistemiyle 7-24 gözlemleniyor. Yani kameralar olduktan sonra hasta bakıcının hastaya kötü muamele edeceği varsada kameraların olması bunu önlüyor.

sinandeniz

Üye
Üye
allah yardımcınız olsun anne ve babanıza allahtan şifa dilerim sosyal hizmetlerden konuyla ilgili görüşebilirsiniz tabi telfonla değilde bizzat gitmeniz daha uygun olur bunun içinde birilerinden yardım almanız lazım telefonla nekadar sağlıklı olabilrki babanızı bir rehabilitasyon merkezine yatırmanız halinde çekincelerinizi en alt sevyeye alabilmeniz için de sık sık kontrollerinizi yaparsınız zor bir durum allah yardımcınız olsun yazınızdan tam olarak neyiöğrenmek istediğinizi çözümleyemesekte anladığımız kadarı ile bir şeyler karalamaya çalıştık hayırlı günler

Tekerlekli Sandalye