Evde Bakım Maaşı Alanlar Her Yıl Yeni Evrak Düzenlemelimidir

sinan_1789

Üye
Üye
yönetici ler benim anlamadım bu bakım maaşı için hazırlanan evraklar her sene yenilenecek mi nasıl bi yol izlememiz gerek yazar misiniz.YETKİLİLERİN BİZE SÖYLEMESİ Mİ GEREKİR YOKSA 1 SENEYİ DOLDURDUĞUMUZDA BİZİM OTOMOTİ OLARAK HAZIRLAMMIZ GEREKİR

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu durum ilden ile değişiklik gösteriyor bazı iller her yıl evrak düzenlenmesini talep edebiliyor. Bazı iller ise ancak kişinin gelirinde yada sağlık raporunun süreli ise bitiminde adres değişikliği gibi durumlarda bu uygulamayı yapıyor. sitemizdede bazı arkadaşlarımız her yıl yaptırdığını söylerken bazıları yıllardır almasına rağmen hiç yaptırmamış olanlar var. Dediğim gibi ilden ile değişen bir konu nasılki 6 ayda bir heyet gelip inceleme yapması gerekirken 2 yıl hiç gelmeyenler varsa buda onun gibi bir durum işte. İçiniz rahat etmesi açısından bulunduğunuz il/ilçe sosyal hizmetleri arayıp bir sorun

sinan_1789

Üye
Üye
Peki istanbul hakkinda bilginiz var mi ? Rahatsizlik veriyorsam kusura bakmayin

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malesef bilgim yok İstanbulda evde bakım maaşı alıp bu uygulamayı yaptıran yada yaptırmayan arkadaşlarımız konu altında bizlerle paylaşırlarsa memnun oluruz.

sinandeniz

Üye
Üye
ben mesela adanadanım evde bakım maaşını 4 senedir almaktayım bu zaman içerisinde ne bir kontrole gelen oldu nede bir telefon açıp evrak isteyen oldu

sevtun

Üye
Üye
Benim bildiğim kadarıyla böyle bir yenileme olmuyor.Ama herhangi gelir artışı olursa bakıcı değişikliği olursa ve adres değişikliğinde haber verilmesi rica olunur dediler.
NOT: Hasta şehir dışında 15 günden fazla duracaksa haber vermelisiniz dediler.

kadirekinci

Üye
Üye
İstanbul'da böyle bir uygulama yok. Bu ay 15. Evde bakım maaşını alacağız kurum hiçbir şekilde evrak talep etmedi.

Rapor sürekli değil.

VIP

Üye
Üye
Evrak talep ederlerse telefon açıyorlarlar veya ziyarete geliyorlar. Kurumdaki telen numarasının güncel olması çok önemli. Telefon açıp ulaşamazlar evdede bulamazlarsa maaşı kesebiliyorlar. Başıma geldi ordan biliyorum. Güncel olmayan tel yüzünden 4 ay maaş alamadım.

Eyupuygun

Üye
Üye
arkadaşlar ben bugün hatta az önce Antalya Sosyal hizmetlere gittim bu konuyu sormak için. Bu soruyu önce danışmadaki arkadaşlara sordum raporunuz sürekli ise yeni evrak getirmeniz gerekmez dedi ama içiniz rahat edecekse diye ilgili memura gönderdi. İlgili memur bizim durumumuzu kontrol ederken sizin raporunuz eski tarihli yenileseniz iyi olur dedi ve yeniden evrak istedi. Bir bakıma kendi ayağımızla gittik düştük. Neyse bir diğer memur aslında evet yaptığınız doğru her sene evrak güncellemeniz gerekir dedi. Dolayısıyla herşeye yeniden başlıcaz ben önceki memura peki bu aya nasıl olcak maaş alcakmıyız diye sordum o da bu ay alırsınız dedi bakalım görcez. Yani demek istediğim sen kurcalamazsan burada pek soran yok tabi raporunuz sürekli ise aksi halde raporun bitiminde yenilemeniz gerekiyor. Benim raporum sürekli ama nedense memur arkadaş yenilememi istedi belki Hz.İsa evinize gelip zamanında hastaları sağlığına kavuşturduğu gibi size can katmıştır ayak takmıştır diye düşündüler sanırım. Kişisel görüşüm bu maaşa pek güvenmemek lazım zaten bu devletin bir sorumluluğu değil bir lütfu dolayısıyla heran kesilebilir nedenli veya nedensiz Allah hepimizin yardımcısı olsun.

xxxmalubu

Üye
Üye
evde bakım alanlar her yıl evrak yenılemelımı

arkadaşlar ben bugün hatta az önce Antalya Sosyal hizmetlere gittim bu konuyu sormak için. Bu soruyu önce danışmadaki arkadaşlara sordum raporunuz sürekli ise yeni evrak getirmeniz gerekmez dedi ama içiniz rahat edecekse diye ilgili memura gönderdi. İlgili memur bizim durumumuzu kontrol ederken sizin raporunuz eski tarihli yenileseniz iyi olur dedi ve yeniden evrak istedi. Bir bakıma kendi ayağımızla gittik düştük. Neyse bir diğer memur aslında evet yaptığınız doğru her sene evrak güncellemeniz gerekir dedi. Dolayısıyla herşeye yeniden başlıcaz ben önceki memura peki bu aya nasıl olcak maaş alcakmıyız diye sordum o da bu ay alırsınız dedi bakalım görcez. Yani demek istediğim sen kurcalamazsan burada pek soran yok tabi raporunuz sürekli ise aksi halde raporun bitiminde yenilemeniz gerekiyor. Benim raporum sürekli ama nedense memur arkadaş yenilememi istedi belki Hz.İsa evinize gelip zamanında hastaları sağlığına kavuşturduğu gibi size can katmıştır ayak takmıştır diye düşündüler sanırım. Kişisel görüşüm bu maaşa pek güvenmemek lazım zaten bu devletin bir sorumluluğu değil bir lütfu dolayısıyla heran kesilebilir nedenli veya nedensiz Allah hepimizin yardımcısı olsun.
slm arkadasım roparun hangı tarıhte almıştın,raporunu hastanedenmı çıkaracan yenısını oylemı lutfen cvbp yazın tşk yenı ropor ıstıyolar yanı

Eyupuygun

Üye
Üye
ilk başvurudaki raporum 2008 tarihli idi ama süresiz elimde 2010 tarihli daha yeni bir rapor var o da süresiz, onun fotokopisini çekip aslı gibidir diye onayladı memur onu koyacaklarmış dosyaya. Rapor tarihinden ziyade raporun süresi önemli aslında ama ben biraz kendim ettim kendim buldum oldu arayan soran yoktu gittik iş aldık başımıza. Ama insan korkuyor işte bir zorluk çıkarmasınlar diye. Önlem olsun diye gittim yeniden evrak topla sen o zaman dediler gitmesem bişey yoktu.

beyazkelebek

Üye
Üye
ilk başvurudaki raporum 2008 tarihli idi ama süresiz elimde 2010 tarihli daha yeni bir rapor var o da süresiz, onun fotokopisini çekip aslı gibidir diye onayladı memur onu koyacaklarmış dosyaya. Rapor tarihinden ziyade raporun süresi önemli aslında ama ben biraz kendim ettim kendim buldum oldu arayan soran yoktu gittik iş aldık başımıza. Ama insan korkuyor işte bir zorluk çıkarmasınlar diye. Önlem olsun diye gittim yeniden evrak topla sen o zaman dediler gitmesem bişey yoktu.

işte arkadaşım bu kadar akıllı olmamak lazım:) ne diye kurcalıyon raporun süresiz olması tapu senedi gibidir. sadece telefonunu elinden eksik etme aradılar mı tak diye çık karşılarına yeter. birde gelirini kontrol altında tut. bu maaşı en iyi kavrayanlardan biri sensin bak bir çok kişi bunu emekli maaşı zannediyor birde aldığına şükretmiyorlarda 3-5 gün gecikmesine caz yapıyorlar. allah muhafaza bir ekonomik darlık olsa ilk bunu keserler.

Tekerlekli Sandalye