Evde bakım maaşı alanların 2022 maaşları kesilecekmi?

ferhan

Üye
Üye
Merhaba benim bir sorum olacaktı.ben eşimden ayrıyım.hiçbir gelirim yok.engelli bir oğlum var ve Bakım maaşı ile geçiriyorum. Birde 2022 maaşı alıyorum.kira 330 lira elektrik su 100 lira. Anlayacağınız 2022 maaşında bir sorun olur mu kesilme gibi. Bakım maaşı gelirden sayılacakmış o yüzden soruyorum.cevap verirseniz sevinirim. Allaha emanet olun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2015 Yılı itibariyle alınan evde bakım maaşları 2022 maaşı için kişi başı gelire dahil edilecek. Eğer o tarihte (2015) 2022 maaşı için ön görülen kişi başı gelir aşılır ise 2022 maaşınız kesilir.

ferhan

Üye
Üye
Allah devletimizden razı olsun diyorduk fakat devletimizin bize yaptıgına bakarmısınız..Engellilerine daha fazla olanak saglayacagına elindekini bile alıyor..Bizleri neden böyle magdur ediyorlar ki.Ben ve oğlum bu maaşlarla geçiniyoruz.Ve bizim gibi birçok vatandaşta aynen böyle.ayda 765 tl 350 kira 100 elektrik geriye kalan 300 tl biz bunla tüpmü dolduralım yakacakmı alalım çocugumuzun ihtiyaçlarınımı alalım...Çocugumu bırakıp çalışamıyorum,çalışamamda çünkü bakacak kimse yok bakıcı tutsamda çalıştıgımı ona vermek zorundayım bir meslek yok.birde çocuklarımıza özel çocuklar diyoruz onlar bizim için zaten özel fakat onlar bu özelligi hiçç önemsemiyorlar bile..Bu yasaya bütün engeliler olarak dur demek varsa diyelim bencede..umarım sesimizi duyarlar..

AZAD21

Üye
Üye
Önceden verilmiş haklar elden alınıyor. dünyanın hiç bir yerinde verilmiş haklar elden alınıp değiştilemezken, nasıl oluyorda önceki haklarda değişikliğe gidiliyor. Bütün engelliler diken üstünde bekliyor, acaba ne zaman bir değişiklik yaparlar da verilmiş haklar elden alınır diye, oturduğu yerde rahat edemiyor. Verilmiş hakları, yap boz oyununa çevirmiş durumundalar. Artık buna bir çözüm bulmaları gerekiyor. Ugulamalar tam bir düzene sokulduktan sonra hakların değiştilrilemez diye bir madde eklenmesi gerekmektedir. Aksi halde daha çooook, bu yapılan değişiklerle engellilerin hakları elden alınıp şurdan yap, burdan boz sonu gelmez durumlarla karşı karşıya kalınacaktır maalesef..

Tekerlekli Sandalye