Evde bakım maaşı alırken gelir yükselmiş denilirek bilgi verilmedn maaşımızı kestiler

mab54

Üye
Üye
evde bakım parası bize danışılmadan 10 yıl önce babamın çalıştığı inşaat işi nedeniyle yüksek gelir tespiti yapılarak kesilmiş itiraz ettik yeniden bağlamak için işlem başlattılar ama en az 3 ay maaş alamazsınız dediler. kafalarına göre gelir göstermişler bize sormadan böyle bi durumla başka karşılaşan varmı? ve en az 3 ay alamadığımız maaşlar bize toplu olarak ödenirmi?yardımlarınızı bekliyorum. başka hangi mercilere şikayette bulunabilirim acaba? yok yere en az 3 ay mağdur olacağız. lütfen bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gelir yükseldiğini tespit ederlerse maaşı kesebilirler, sonra gelir seviyeniz düştüğünde müracat ederek maaşı yeniden alabilirsiniz.

mab54

Üye
Üye
10 yıl önce çalışılan bir iş bugünün gelirini nasıl etkilemiş anlamadık maaşı kesmeden öncede eve gelmişlerdi hiç bir sorun olmadığı dile getirdiler 10 gün sonra bir kağıt maaşınız kesildi babam şuan çalışmıyor bile birde baş?vurduğumuz tarihten itibaren toplu para alınıyormu acaba

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Toplu para işi evde bakım maaşında mevcut degil ancak diyelimki sizin maaşı 7 ay önce kestiler ve siz itiraz ettiniz haksız kesildi diye dava açtınız o zaman mahkeme geçmişe dönük ödeme yapılsın diye karar verebilir ancak böyle geri dönük ödeme mümkün oluyor haricinde pek denk gelmedim

mab54

Üye
Üye
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Tekerlekli Sandalye