Evde bakım maaşı alırken hesabımıza para gönderildi ve maaşımız kesildi

firgat

Üye
Üye
iyi günler benim abi yüzde 94 şizofreni hastası ve annem onun için bakım aylığı alıyordu 3 aydır kesildi ve kesilmesinin nedeni yurtdışındaki ablamın borcu burada borcu olup onun borcunu ödememize dair bize gönderdiği parlar oldu ablamla geçen yaz geldiğinde aramızda büyük bi şekilde kavga oldu ve o da bizi ben bu paralaı aileme kardeşime bakması için gönderdim diye şikayet etti ve sanırım o yüzden aldığımız maaş gesildi inanılmaz şekilde mağdur kaldık bu konuda neler yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alınan hesaptanmı gödnerildi paralar?

alakasi

Üye
Üye
aynı hesaba olsun başka hesaba olsun fark etmez gelire dahil edilen herkesin para akışı varsa sosyal hizmetler bunu kendi bilgi sayarlarından otomatikmen görür ve gelir kriterlerinide aşmış ise kesilmiştir isterseniz sosyal hizmetlere kaymakamlıga madur oldugunuza dair dilekce verin belki tekrar degerlendirmeye alırlar

firgat

Üye
Üye
karışıktı bankalar ama çoğunlukla evet

firgat

Üye
Üye
anladım ama tekrar başvuru yaptık olmadı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yazık olmuş. Keşke sizinli hiç ilgisi birinin hesabına aktarsaydınız o parayı. Ben daha önce buna benzer bir konuda bakıcı aylığı alan kişinin adına bulunan hesapları devletin kontrol edeceğini teknik anlamda bunu yapmanın çok kolay olduğunu dolayısıyla bağış-yardım gibi her ne ad olursa olsun bakıcı aylığı alan kişinin hesabına yüklü miktarda paraların yatmasının sorun çıkartacağını söylemiştim. Bu görüşümde haklıda çıkmışım. Keşke haklı çıkmasaydım.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kuruma durumu düzgünce izah edin sözlü olarak gerekiyor müdüre çıkın uzmanlarla konuşun ikna yoluna gidin yapıalcak başka bişi yok.

serkankale1980

Üye
Üye
ya arkadaslar bisi ögrenmek istiyorum
ben epilemsi hastasıyım bakım ücreti alıyodum nevsehirden ankaraya yerlestim dosya mı isteddim geldinde ne yapılıyor maasım kesilirmi bilgi verirmisiniz

ahmet bayazit

Üye
Üye
bende evde bakım maaşım alıyordum benim hesabıma yuklu paRA havale edildi maaşım etkilenmedi her hangi kesinti olmadı

evde bakım ücreti hesabı eşimin adına. para ise benim hesabıma yollanmıştı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ya arkadaslar bisi ögrenmek istiyorum
ben epilemsi hastasıyım bakım ücreti alıyodum nevsehirden ankaraya yerlestim dosya mı isteddim geldinde ne yapılıyor maasım kesilirmi bilgi verirmisiniz

Adres değişikliğini bildirdin dimi? Eğer bildirdiysen yeni taşındığın ilde shç yetkilileri tekrardan kontrole gelecek. Uygun bulurlarsa maaşını aynen almaya devam edeceksin. Maaş kesilir mi adres değişikliği yapıp maaşı kesilip tekrar bağlanan da var kesilmeden alanda var. Farklı uygulamalar oluyor. Sende nasıl gelişir bilemiyorum.

kadirekinci

Üye
Üye
Yazık olmuş. Keşke sizinli hiç ilgisi birinin hesabına aktarsaydınız o parayı. Ben daha önce buna benzer bir konuda bakıcı aylığı alan kişinin adına bulunan hesapları devletin kontrol edeceğini teknik anlamda bunu yapmanın çok kolay olduğunu dolayısıyla bağış-yardım gibi her ne ad olursa olsun bakıcı aylığı alan kişinin hesabına yüklü miktarda paraların yatmasının sorun çıkartacağını söylemiştim. Bu görüşümde haklıda çıkmışım. Keşke haklı çıkmasaydım.

Birkaç bankada hesabımız var ve sürekli para giriş-çıkışı olmakta, kardeşim kullanıyor bu sorun olur mu? bawling.gif

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şayet evde bakım maaşınızın yattığı bankayada fazla miktarda para giriş çıkışları oluyor ise bu dikkat çekebilir. ve sorun yaşayabilirsiniz nacizane tavsiyem evde bakım maaşı alan kişinin adına değilde başka birinin adına başka bankada hesap açmanızdan yanadır. sosyal hizmetler bu konuda çok hassas olabiliyor. olmadık anda sorun çıkarıp maaşı kesebiliyor.

Tekerlekli Sandalye