Evde bakım maaşı alıyoruz 2022 özürlü parasıda alabilirmiyiz almak için ne yapmalıyız

gülersena

Üye
Üye
merhaba bu gün annemin yeşil karnesi için sosyal yardımlaşmaya gittim oradaki bayanlara annemin özürlü ve dul olduğunu söyledim ve hiç bir yardımdan yararlanamıyoruz dedim sadece bakıcı aylığı alıyorum fakat çevremde çoğu özürlü bakıcıları gıda ve yakacak yardımı alıyor dedim bana pazartesi günü özürlü maaşı için baş vurmam gerek tiğini söylediler yardımlardanda eşim sigortalı işte çalıştığı için yararlanamıyormuşum eşimin maaşı 1000 tl benim bakıcı aylığı 630 tl acaba özürlü maaşı alabilirmiyim bide ne gerekli ??

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alanlar ayrıca 2022 maaşıda alabilirler ancak şartların uygun olması gerekiyor, evdeki bütün gelirleri toplayıp varsa kira gideri mutfak gideri fatura gideri gibi giderleri çıkartıktan sonra kalan miktarı evde yaşayan kişi sayısına bölünce 100 lirayı geçmemesi gerekiyor bu şart uygunsa başvurup 2022 maaşı alabilirsiniz son olarak bu hesaplamaya alınan evde bakım maaşını dahil etmeyeceksiniz.

gülersena

Üye
Üye
çok teşekkür ederim bide nereye ve nasıl baş vurmam gerekiyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Malmüdürlüğüne başvuracaksınız raporla başvurmanız yeterli olacaktır.

denniss

Üye
Üye
selammlarr..tekrar başlık açmaya gerek duymadan bu başlık altında bende birşey sormak istiyorum..

kızım 95 ocak doğumlu ve ağır otistik..bakım ücreti alıyorum.2022 maaşı için bütün şartlarımız uyuyor..dediğim gibi 95 doğumlu bu maaşı almak için 18 yaşını tam olarak doldurmasımı gerekiyor..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
18 Yaşının altındaki kişilerde şartlarının uyması halinde 2022 maaşı alabilir.

denniss

Üye
Üye
18 yaş altı için şartlar uymuyor sanırım..anne yada baba sigortalı olmaması gerekiyormuş..18 yaşında sigortadan düştüğü için yaş doldurmak gerekiyormuş..gelir durumu şartları uyuyor sadece sigortalıyız..

Tekerlekli Sandalye