Evde bakım maaşı alıyoruz adresi ilçeye almamız halinde ne yapmalıyız

Reyhan200274

Üye
Üye
iyi günler Halil bey benim size bir sorum olacaktı benim %84 Down Sendromu bir oğlum var ve 2007 yılında Eşim askere giderken Evde Bakım maaşı bağlattık ben şuan Konya ilinin bir ilçesindeyim yaşamımı burda sürdürüyorum fakat Konya iline taşınmayı düşünüyoruz bunun için adres değişikliğini bildirmem gerekiyormu? son çıkan yasalarda Büyükşehir Belediyeleri tüm ilceleri ile bir bütün sayıldığı için hala adres değişikliğini bildirmem gerekiyormu? Eğer bildirmem gerekiyorsa bunu nasıl yapıyorum bu yasal işleyiş nasıl işliyor bu konuların bir standartı varmı yoksa her il kendine göremi bir sistem belirliyor ? anladığım kadarıyla denetimleri mernis sisteminden tc leri sogulayarak yapıyorlar çünkü benim evime 7 yıldır kimse gelmedi sağlık bir bilgiye ulaşamadım tek umudum sizler kaldınız şimdiden tşk ederim iyi günler saygılarımla

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Adres degişikligini evet bildirmeniz gerekiyor, bunu shçek'e maaşı bağlattığınız yere giderek belirtirseniz ve yanınızda yeni ikametin nufustan alınmış evrakınıda götürürseniz yeterli olacaktır, eğer müdürlükler degişmiyorsa sorun olmaz ama müdürlükler yeni adrese göre farklılık gösterirse o zaman işiniz biraz uzun sürebilir, yani eski müdürlük dosyanızı kapatacak yeni müdürlükten yeni dosya açtıracaksınız yada eski müdürlük yeni müdürlüge dosyanızı gönderecek ama resmi iş olduğundan dosya gönderme işi falan biraz zaman alabilir, müdürlükler degişmiyorsa sorun olmaz

mustafasym

Üye
Üye
yeni taşındıınız adresi nufusa giderek kayıt yaptırın. ondan sonra bir alile taplosu alın orda adresde yazıyor zaten bulundugunuz semtteki ailesosyal politikalar bakanlının müdürlülüğe gidin

Tekerlekli Sandalye