Evde bakım maaşı alıyoruz ancak intibak zamlarından dolayı gelir aşılmaya başlandı

hsngs

Üye
Üye
annem kız kardeşimden dolayı evde bakım aylığı almaktadır. ancak babamın emekli maaşına gelen intibak zammından dolayı ortalama tutar olan 467 tl aşılmaktadır. şimdi bakım aylığının iptal olmaması için ne yapmalıyız. 2022 engelli maaşını iptal etsek , bakım aylığı almaya devam edebilirmiyiz , böyle olursa 2022 engelli maaşını nasıl iptal edebiliriz , nereye başvurmalıyız. cevaplar için şimdiden tşk ederim.

hsngs

Üye
Üye
babamın maaşı 1225 oldu , birde kardeşimin 2022 maaşı var 3 aylık 730 tl
başka yok, ben dahil değilim ikametgahım farklı , yani 3 kişi hesap ediliyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde kişi başına düşen gelir aşılıyor:( siz ikameti bu adrese aldırsanız sorun çözülür tabi sizin geliriniz yoksa sizin durum nedir

hsngs

Üye
Üye
ben evliyim , evimiz 2 katlı , babam gil yukarıda , biz aşağıda oturuyoruz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladım şuan babanızın durumuna göre maaşları kesilir, ancak 2022 maaşını iptal ettirirseniz evde bakım maaşı gelir şartları uygun olur maaş kesilmez, ama şuan gelir yüksek maaş eger kurum tespit ederse kesilir ama 6. aydan sonra kurtarabilir, 6. aydan sonra kişi başına düşen gelir yükselik o zaman kurtarır, intibak artımı her aymı verilecek yoksa bi seferlikmi verilecek şimdi bildirseniz hemen kesilir bence 6. aya kadar sabredin 6. aydan sonra kurtarır kişi başına düşen gelir işi kurtarırsınız, dua edelim 6 ay gelir için bi evrak falan istemesinler.

hsngs

Üye
Üye
tşk ederim cevaplarınız için.

Tekerlekli Sandalye